W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Młodzież THM wspierała akcję SOS dla Afryki

12.02.2024

Młodzież THM wspierała akcję SOS dla Afryki

Z okazji Tłustego Czwartku samorząd uczniowski Technikum nr 3 im. Hutników Ostrowieckich przeprowadził akcję sprzedaży pączków.

Tak jak w poprzednich latach uczniowie okazali się ofiarnością i chętnie wrzucali tego dnia datki na akcję SOS dla Afryki w ramach projektu realizowanego przez misjonarzy z Zakonu Kapucynów w Afryce (w dwóch krajach: Czadzie i Republice Środkowoafrykańskiej).

W tym roku głównym hasłem akcji jest –Razem ratujemy życie dzieci. Chodzi o pomoc w leczeniu dzieci w szpitalu w Ngaoundaye w Republice Środkowoafrykańskiej, który prowadzi misjonarz br. Maciej Jabłoński.

Poza tym zebrane fundusze zostaną wykorzystane na realizowane już od kilku lat: dożywianie dzieci i opłacenie im nauki, pomoc dla ubogich, budowę studni i wiele innych przedsięwzięć.

Organizatorem akcji był samorząd uczniowski z Katarzyną Barańską – wiceprzewodniczącą szkoły na czele wraz z opiekunami: Anetą Sadrak, Ewą Barańską oraz Katarzyną Pastuszką.

Zdjęcia (2)

{"register":{"columns":[]}}