W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Młodzi waterpoliści z Ukrainy już trenują

22.03.2022

Młodzi waterpoliści ukraińskiej drużyny rozpoczęli już naukę w Zespole Szkół Ogólnokształcących oraz treningi.

Młodzi waterpoliści z Ukrainy już trenują

Z 17 zawodnikami oraz ich trenerem spotkał się Łukasz Dybiec, członek zarządu powiatu ostrowieckiego. Zawodnicy przyjechali ze Lwowa i znaleźli schronienie w szkolnym internacie.

Cieszę się, że ukraińska drużyna trafiła do Ostrowca Świętokrzyskiego, gdzie waterpolo jest jedną z czołowych dyscyplin, z wielkimi tradycjami, obok piłki nożnej, boksu i pływania. Młodzi sportowcy będą mogli trenować, korzystając z ostrowieckich obiektów. To ważne, aby jak najszybciej mogli zaaklimatyzować się w nowych warunkach i choć na chwilę oderwać myśli od okrutnej wojny – mówił Łukasz Dybiec, członek zarządu powiatu.

Młodzi sportowcy mogą liczyć na pomoc i wsparcie dyrekcji szkoły. Treningi będą odbywały się pod okiem trenera Marcina Staweckiego. Chłopcy podczas spotkania otrzymali drobne upominki, które sprawiły im wiele radości. W imieniu całej drużyny podziękowania złożył jej kapitan Jarema Arciszewski.

Zdjęcia (4)

{"register":{"columns":[]}}