W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Młodzi informatycy nagrodzeni

24.05.2022

Młodzi informatycy nagrodzeni

Zespół Szkół Nr 3, popularny THM po raz drugi, wspólnie z PSP Nr 4 zorganizował konkurs informatyczny dla uczniów szkół podstawowych mających sukcesy w informatyce i programowaniu. Jego rozstrzygnięcie nastąpiło w miejskiej serwerowni przy ulicy Świętokrzyskiej. Wydarzenie patronatem objęła starosta Marzena Dębniak i prezydent Ostrowca Świętokrzyskiego, Jarosław Górczyński.

Konkurs przebiegał etapami. I etap odbył się w szkołach na terenie całego powiatu.  Do II etapu zakwalifikowało się 21 uczniów z 11 szkół podstawowych. Ostatecznie do finału powiatowego, który odbywał się w THM, zakwalifikowano 10 osób. W tej części 3 osobowa komisja oceniała zadania praktyczne w zakresie arkusza kalkulacyjnego oraz programowania w języku programistów.

Komisja wyłoniła zwycięzców, dla których między innymi powiat ostrowiecki ufundował nagrody w postaci elektronicznych, wielofunkcyjnych opasek sportowych oraz drobne upominki dla wszystkich finalistów i  nauczycieli.

Nagrody wręczali organizatorzy konkursu, dyrektor ZS Nr 3 Tomasz Łodej, wicedyrektor PSP Nr 4 Justyna Chojnacka oraz reprezentujący starostę Marzenę Dębniak, naczelnik Wydziału Edukacji, Zdrowia i Spraw Społecznych, Mariusz Łata, a w imieniu prezydenta Jarosława Górczyńskiego, naczelnik Wydziału Informatyki UM, Robert Pasternak.

Naczelnik, Mariusz Łata podziękował za organizację konkursu i zachęcił uczniów szkół podstawowych do wyboru właśnie THM-u, który znakomicie przygotowuje do zawodu informatyka.

Rynek pracy dla informatyków i programistów jest duży. Praktycznie obejmuje on około 80 tysięcy wakatów i z roku na rok, rośnie. Jeżeli chcecie realizować swoje pasje to mam nadzieję, że zrobicie to w Zespole Szkół Nr 3. W imieniu Pani starosty, dziękuję wszystkim laureatom i gratuluję osiągnięć. Rozwijajcie swoje pasje dalej – mówił naczelnik M. Łata.

Następnie, nagrodzeni oraz opiekunowie mogli przekonać się jak funkcjonuje serwerownia, która obsługuje nie tylko Urząd Miasta, ale również  wiele innych  placówek z terenu. Była to wyjątkowa okoliczność, bowiem na co dzień nie mają do niej dostępu osoby postronne. Uczniowie z podziwem podglądali jak bije „informatyczne serce” Ostrowca Świętokrzyskiego.

Laureatami konkursu zostali:

Jakub Rolecki  z PSP Nr 1 – opiekun Iwona Lesiak

Beata Adamska z PSP Nr 4 – opiekun Elżbieta Jasiak

Krystian Buś z PSP Nr 10 – Anna Stojek

Finaliści:

Patryk Krawczykowski z PSP Nr 4 – opiekun  Elżbieta Jasiak

Wojciech Kwiatkowski z PSP Nr 9 – opiekun Jolanta Pańczyk

Jan Rosiński – Katolicki Zespół Edukacyjny – opiekun Tomasz Nowak

Krzysztof Szklarczyk z PSP Nr 1 – opiekun Renata Rycombel

Piotr Nasiadek z PSP Nr 5 – opiekun Dariusz Mruk

Oliwier Baradziej z PSP Nr 14 – opiekun Adam Nowak

Jakub Przydatek z PSP Nr 3 – opiekun Wojciech Rynio

Zdjęcia (18)

{"register":{"columns":[]}}