W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Mistrzowie zawodu z „Budowlanki” w Hiszpanii!

09.05.2023

Mistrzowie zawodu z „Budowlanki” w Hiszpanii!

Grupa 30 uczniów z klas II i III technikum wyjechała na czterotygodniowe praktyki do Hiszpanii w ramach projektu „Ostrowiecki mistrz zawodu”, finansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach programu Erasmus+.

Stażyści zamieszkali w Marbelli - uroczym kurorcie nad Morzem Śródziemnym na południu Hiszpanii. Praktyki odbywają w miejscowych firmach budowlanych, geodezyjnych, poligraficznych i agencjach reklamowych.

Wyjazd na praktyki zagraniczne to nie tylko obowiązki i poznawanie hiszpańskiego rynku pracy, ale również bogaty program kulturowy, dzięki któremu młodzież poznaje Europę, jej historię i kulturę.

Uczniowie odbywający praktyki zawodowe w Hiszpanii odwiedzili Malagę – miasto nad Morzem Śródziemnym, leżące u podnóża Gór Betyckich.

Malaga to duży port handlowy, rybacki i przede wszystkim piękne kąpielisko na wybrzeżu Costa Del Sol. Z miastem związani są między innymi: Pablo Picasso i Antonio Banderas. Praktykanci zwiedzili muzeum Pabla Picasso oraz jego rodzinny dom. Ponadto, zobaczyli twierdzę Alcazabę - jedną z największych mauretańskich fortec w Andaluzji, teatr rzymski i stare miasto oraz obejrzeli renesansową katedrę zwaną „La Manquita”. Młodzież podziwiała w Maladze fioletowe żakarandy – drzewa pięknie kwitnące na wiosnę i jesień.

Praktykanci wraz z opiekunami odbyli także rejs katamaranem po Morzu Śródziemnym wzdłuż wybrzeży Marbelli do uroczego Puertos Banus.

To dopiero początek hiszpańskiej przygody uczniów Zespołu Szkól Nr 2. Przed praktykantami jeszcze wiele atrakcji i ciekawych wycieczek.

Zdjęcia (1)

{"register":{"columns":[]}}