W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Mieszkańcy Wólki Pętkowskiej jeżdżą już wyremontowaną drogą powiatową

05.01.2023

Mieszkańcy Wólki Pętkowskiej jeżdżą już wyremontowaną drogą powiatową

Mieszkańcy Wólki Pętkowskiej w gminie Bałtów korzystają już z nowo wyremontowanej drogi powiatowej.

Dzisiaj odbyło się uroczyste przekazanie 650. metrowego odcinka, który zyskał nową nawierzchnię na całej 5. metrowej szerokości jezdni. Wykonane zostały obustronne pobocza z tłucznia, a w miejscach w których podbudowa straciła nośność, wymieniono warstwy konstrukcyjne.

W wydarzeniu uczestniczyli: starosta ostrowiecki, Marzena Dębniak, nadleśniczy Nadleśnictwa Ostrowiec Świętokrzyski, Adam Podsiadło, wójt gminy Bałtów, Hubert Żądło, radni powiatowi, Piotr Maj i Emilia Łupina, przewodniczący Rady Gminy Bałtów, Henryk Cichocki, naczelnik Wydziału Infrastruktury i Rozwoju Powiatu, Tomasz Mroczek, radni gminy Bałtów, sołtys Wólki Pętkowskiej, pracownicy Nadleśnictwa Ostrowiec Świętokrzyski oraz mieszkańcy miejscowości.

Remont tego odcinka drogi wynikał ze złego stanu technicznego nawierzchni, która posiadała liczne ubytki, deformacje i spękania.

Jak mówiła starosta Marzena Dębniak, droga była w fatalnym stanie, dlatego też porozumieliśmy się  z Nadleśnictwem Ostrowiec Świętokrzyski oraz gminą Bałtów. Wykonaliśmy nową nakładkę, remont podbudowy i poboczy. Stan drogi naprawdę się zmienił, dlatego chciałam na ręce Pana nadleśniczego złożyć podziękowania za tę współpracę i wyrazić nadzieję na dalsze wspólne inwestycje, ponieważ mamy dużo dróg przy lasach. Myślę, że będziemy o tym jeszcze rozmawiać. My z kolei, konsekwentnie od samego początku  kadencji, staramy się odbudowywać infrastrukturę powiatową, sadzę, że po czterech minionych latach można powiedzieć, że to się udaje,  podkreśliła starosta M. Debniak, jednocześnie zwracając uwagę na dobrą współpracę z samorządami.    

Droga w Wólce Pętkowskiej stanowi ważny element w układzie komunikacyjnym,  łączący dwa powiaty – opatowski i ostrowiecki.  Ponadto jest ona bardzo chętnie wykorzystywana przez rowerzystów ze względu na to, że przebiega w sąsiedztwie kompleksu leśnego, stanowiąc bardzo atrakcyjną trasę rowerową.

Jak podkreślił radny powiatowy, Piotr Maj, bardzo często tędy jeżdżę i przyznaję, że jest to ważny szlak rowerowy łączący dwie gminy Tarłów i Bałtów. Teraz można będzie o wiele bezpieczniej się tą drogą poruszać, dodał P. Maj.

Zadowolenia z inwestycji nie kryła także radna, Emilia Łupina, która podkreśliła, że droga będzie służyć nie tylko mieszkańcom gminy Bałtów, ale również mieszkańcom powiatu ostrowieckiego. Piękny teren w okolicach Wólki Pętkowskiej oraz dobra droga z pewnością zachęcą do aktywnego wypoczynku i będą sprzyjać rozwojowi turystyki w tym rejonie.

Koszt remontu drogi zamknął się w kwocie prawie 700 000,00 zł, z czego kwotę 500 000,00 zł stanowiło dofinansowanie z Nadleśnictwa Ostrowiec Świętokrzyski. Powiat Ostrowiecki i Gmina Bałtów dołożyły do tego zadania po 100 000,00 zł.

Zdjęcia (4)

{"register":{"columns":[]}}