W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Mieszkańcy Przeuszyna będą mieli nową drogę

18.04.2023

Mieszkańcy Przeuszyna będą mieli nową drogę

Starosta Marzena Dębniak, wicestarosta Andrzej Jabłoński oraz prezes Miejskiego Przedsiębiorstwa Robót Drogowych, Krzysztof Kowalski  podpisali w obecności skarbnika powiatu, Julity Szewczyk umowę na przebudowę drogi powiatowej w miejscowości Przeuszyn w gminie Ćmielów.

To ponad 300 metrowy odcinek, który wymagał pilnej naprawy, i o którą zabiegali zarówno radni z gminy Ćmielów jak i przewodniczący Rady Powiatu Mariusz Pasternak. Powiat ostrowiecki podejmował działania w kierunku poprawy stanu nawierzchni tej drogi, wykonując remonty bieżące, jednak nie rozwiązywało to kompleksowo problemu. 

Jak zaznaczył obecny przy podpisaniu umowy, przewodniczący M. Pasternak, mieszkańcy bardzo długo czekali na wykonanie tego remontu. Jest tam o tyle trudna sytuacja, że praktycznie domy są usytuowane wzdłuż drogi,  a przez to, że leży ona na styku dwóch powiatów, opatowskiego i ostrowieckiego natężenie na niej jest duże. Mieszkańcy wychodzą ze swoich posesji praktycznie na ulicę i muszą się poruszać po jezdni, dlatego też mocno zabiegali o to, żeby zwiększyć tam bezpieczeństwo, mówił przewodniczący.

Zgodnie z przyjętą na początku kadencji zasadą, że samorządy na terenie których usytuowane są drogi powiatowe, partycypują w kosztach, droga w Przeuszynie zostanie sfinansowana zarówno przez powiat ostrowiecki jak i gminę Ćmielów.

Stąd też przy podpisaniu umowy obecne były władze samorządowe Ćmielowa, burmistrz Joanna Suska i przewodnicząca Rady Gminy, Krystyna Zdonek.

Jest to inwestycja realizowana wyłącznie ze środków samorządowych. Samorządy wspólnie pokryły koszty tego zadania po 50 procent. Za to z tego miejsca chcę podziękować pani burmistrz i pani przewodniczącej reprezentującej całą Radę, mówiła starosta M. Dębniak.

Z kolei burmistrz J. Suska zaznaczyła, że znalezienie tak znacznej kwoty  w budżecie gminy Ćmielów nie było łatwe. To duża kwota, jak na te trudne dla samorządowców czasy, gdzie wydatki i koszty rosną. Ale dzięki wspólnej współpracy, uda się zrealizować to przedsięwzięcie nakierowane na bezpieczeństwo mieszkańców, mówiła J. Suska.

Jak poinformował zebranych naczelnik Wydziału Inwestycji i Rozwoju Powiatu, Tomasz Mroczek,  w ramach inwestycji wykonane zostaną: rozbiórka istniejącej nawierzchni oraz położenie nowych warstw, wybudowany będzie chodnik, przebudowy doczekają się  zjazdy na posesje oraz wykonane będzie odwodnienie z wymianą istniejącego przepustu. Wartość tego zadania zamknie się w kwocie ponad 753 tysiące złotych.

Wykonawca – Miejskie Przedsiębiorstwo Robót Drogowych w Ostrowcu Świętokrzyskim – będzie miało nie więcej niż 5 miesięcy na realizację tego zadania, ale prezes K. Kowalski zaznaczył, że inwestycja może zakończyć się wcześniej jeśli warunki pogodowe będą sprzyjające.

Zdjęcia (1)

{"register":{"columns":[]}}