W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Mieszkańcy powiatu tłumnie odwiedzili Piknik Rodzinny

22.05.2023

Piknik Rodzinny na ostrowieckim Rynku

Rodziną fajnie być, bo wtedy chce się żyć! Takie przesłanie towarzyszyło Piknikowi Rodzinnemu, który odbył się na ostrowieckim Rynku z okazji Międzynarodowego Dnia Rodziny i Dnia Rodzicielstwa Zastępczego.

Już po raz drugi imprezę zorganizowało Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Ostrowcu Świętokrzyskim. Na zaproszenie organizatorów odpowiedziały tłumy mieszkańców. Imprezę otworzyli: starosta Marzena Dębniak z dyrektor PCPR Joanną Pikus, wiceprezydentem Arturem Łakomcem, członkami zarządu powiatu Agnieszką Rogalińską i Łukaszem Dybcem, przewodniczącą Rady Miasta, Ireną RendudąDudek, a także radnymi powiatu i miasta.

Święto stało się okazją do upowszechniania dobrych praktyk koncentrujących się na rozwiązywaniu problemów dotykających rodziny oraz inspiracją do promowania wartości rodzinnych i tematyki związanej z rodziną. Jak mówiła starosta Marzena Dębniak, rodzicielstwo zastępcze to najpiękniejsza misja, jaką może podjąć drugi człowiek na rzecz dzieci, które z różnych przyczyn nie odnalazły rodzicielskiego ciepła u rodziców biologicznych. Stąd też PCPR wspiera i promuje wszelkie formy rodzicielstwa zastępczego, zachęcając do dzielenia się miłością z tymi, którzy tego najbardziej potrzebują.

Podczas sobotniej imprezy na uczestników czekało mnóstwo atrakcji w postaci ciekawych stoisk, przygotowanych dla różnych grup wiekowych. W Piknik włączyły się instytucje powiatu ostrowieckiego – szkoły, domy pomocy społecznej, warsztaty terapii zajęciowej, a także spółki miejskie, rady osiedlowe, szkoły podstawowe i przedszkola, stowarzyszenia i organizacje z terenu powiatu ostrowieckiego, w tym wszystkie służby mundurowe – strażnicy, policjanci, strażacy i leśnicy. Na najmłodszych czekały gry, zabawy i dmuchane zamki. Na scenie swoje zdolności prezentowały przedszkolaki, a przed stoiskami gastronomicznymi ustawiały się długie kolejki. Każdy kto chciał mógł na stoisku PCPR -u pozyskać informacje na temat: jak stworzyć rodzinę zastępczą?

Zdjęcia (58)

{"register":{"columns":[]}}