W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Mieszkańcy podarowali sobie Dzień dla Zdrowia

20.09.2022

Mieszkańcy podarowali sobie Dzień dla Zdrowia

Sobotnie popołudnie mieszkańcy powiatu ostrowieckiego spędzili na Pikniku Zdrowotnym, który odbył się na boisku Zespołu Szkół Ogólnokształcących Mistrzostwa Sportowego. Organizatorem było Starostwo Powiatowe, a samo wydarzenie odbywało się  w ramach „Akademii Pełnej Zdrowia”, której ideą jest zachęcanie uczestników do udziału w bezpłatnych badaniach, aktywnościach i propagowanie zdrowego stylu życia.

Na placu znajdowało się ponad 20 barwnych stoisk, na których każdy mógł znaleźć coś dla siebie. W organizację wydarzenia włączyły się instytucje powiatowe i miejskie, organizacje społeczne, placówki oświatowe i zdrowotne.

Piknik otworzyła starosta ostrowiecki Marzena Dębniak, która powitała wszystkich uczestników, zapraszając do udziału w proponowanych atrakcjach.

Profilaktyka, zdrowy styl życia, a także integracja są bardzo ważne, dlatego jesteśmy tu razem z mieszkańcami i zachęcamy wszystkich do korzystania z różnych form aktywności, a także z propozycji oferowanych w ramach realizowanego przez powiat programu Akademia Pełna Zdrowia – mówiła starosta Marzena Dębniak.

A ofert było wiele. Chętni mogli spędzić czas w strefie zabaw, degustować rozmaitości w strefie gastronomicznej, odwiedzić „białe miasteczko”, gdzie prowadzono bezpłatne badania i konsultacje lekarskie, albo przed sceną na leżaku wysłuchać koncertu lub nauczyć się kroków do ciekawych tańców.

W „białym miasteczku” przez cały czas odbywały się badania w Mobilnym Centrum Diagnostyki Osteoporozy. Panie, w tym kobiety wykluczone z badań refundowanych przez NFZ z uwagi na wiek, mogły zgłosić się na bezpłatną cytologię, czy nauczyć się samobadania piersi. Chętni mogli także przyjąć szczepionkę przeciw COVID-19 w mobilnym punkcie szczepień, zaś panowie uzyskać porady w zakresie wczesnego wykrywania nowotworów prostaty. Zainteresowani mogli uzyskać porady psychologów, logopedów czy dietetyka.

Bezpłatnych porad i konsultacji lekarskich udzielały także: lek. Danuta Barańska, lek. Małgorzata Bień, lek. Małgorzata Krysa-Kowal, lek. Irena Kowalczyk-Kwiecień oraz lek. Bożenna Morycińska, a także dietetyk Emilia Żelazowska.

Wszystkie stoiska odwiedziła starosta Marzena Dębniak wraz z przewodniczącym Rady Powiatu Mariuszem Pasternakiem, członkiem zarządu Agnieszką Rogalińską oraz radnymi Rady Miasta i Powiatu, którzy wraz z mieszkańcami uczestniczyli w Pikniku.

Na scenie swoje zdolności wokalne prezentowały Justyna Jedlikowska, Dominika Bugajska, Amelia Ruszkiewicz i Bartek Kościołek z Ogniska Pracy Pozaszkolnej oraz Martyna Cieśla, Julia Jarzębak i Anna Filipczak ze Studia Pandora MCK pod kierunkiem Ewy Goworowskiej. Swoim głosem urzekła publiczność także Aleksandra Gołdyn. Zwieńczeniem koncertu był niezwykły recital plenerowy w wykonaniu Marcina Walasa. Dobra zabawa trwała do wieczora.

Zdjęcia (6)

{"register":{"columns":[]}}