W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Mieszkańcy Łysowodów pod koniec listopada będą mieli asfaltową drogę

15.09.2023

Podpisanie umowy z Nadleśnictwem

Dzisiaj w Starostwie Powiatowym została podpisana umowa pomiędzy Nadleśnictwem Ostrowiec Świętokrzyski, a Powiatem Ostrowieckim na współfinansowanie remontu drogi powiatowej w miejscowości Łysowody w gminie Ćmielów.

Umowę ze strony Nadleśnictwa podpisał Nadleśniczy, Adam Podsiadło, a ze strony powiatu, starosta Marzena Dębniak i wicestarosta Andrzej Jabłoński.

Obecny był także przewodniczący Rady Powiatu i radny z tego okręgu, Mariusz Pasternak oraz naczelnik Wydziału Infrastruktury i Rozwoju Powiatu, Tomasz Mroczek, który prowadzi i nadzoruje inwestycję.

Remont drogi obejmuje odcinek 1,035 km, a jego zakres to wymiana górnej warstwy podbudowy jezdni na szerokości 4,0 m, która zostanie w odpowiedni sposób wyprofilowana i zostaną jej nadane właściwe spadki, co zapewni w przyszłości właściwe odwodnienie tej drogi. Na wykonanej podbudowie zostaną ułożone dwie warstwy bitumiczne. Wykonane zostaną także obustronne pobocza z kruszywa kamiennego o szerokości 0,75 m każde oraz dwie mijanki z masy mineralno- bitumicznej.

Wartość ofertowa zadania na podstawie najkorzystniejszej oferty wynosi  796 925,81 zł brutto. Z czego kwota 494 094,00 zł., to dofinansowanie Lasów Państwowych, a kwota 302 831,81 zł. stanowi wkład własny powiatu ostrowieckiego.

Jak zaznaczyła starosta Marzena Dębniak, jest to bardzo urokliwa droga, ładny zakątek i z pewnością będzie to duże ułatwienie dla mieszkańców. Wartość tego zadania to prawie 800 tysięcy i tutaj Nadleśnictwo partycypuje w kosztach na poziomie ponad 60%. Tradycyjnie zadanie wykonujemy również z partycypacją Gminy Ćmielów. Chcę podziękować Panu Nadleśniczemu za taką przychylność, bo wspólnie robimy już drugą drogę, mówiła M. Dębniak.

Nadleśniczy Adam Podsiadło nadmienił, że ta droga będzie łączyć dwa powiaty, ostrowiecki i opatowski. Usytuowane są tam przepiękne drzewostany bukowe, które mieszkańcy będą mogli oglądać. Mam nadzieję, będzie ona dla dobra wszystkich mieszkańców i jak pani starosta powiedziała, że jeżeli razem coś robimy to będziemy z tego wszyscy korzystać, zaznaczył A. Podsiadło.

Z kolei przewodniczący Mariusz Pasternak, który mocno lobbował na rzecz budowy tego odcinka drogi zaznaczył, że droga ta jest bardzo ważna przede wszystkim ze względu na połączenie dwóch powiatów oraz gmin Ćmielów i Ożarów. Od wielu lat mieszkańcy zwracali się do mnie żeby ten odcinek wyremontować, a najlepiej żeby była tam nakładka asfaltowa. W poprzedniej kadencji gmina Ćmielów zrobiła na swoim odcinku asfalt, natomiast został ten niewielki ponad kilometrowy odcinek, który był żwirowy, ale mieszkańcy dążyli do tego żeby była ta droga wykonana w standardzie asfaltowym. Cieszę się z tego bardzo i serdecznie dziękuję Panu Nadleśniczemu za pomoc i wsparcie, bo bez niego pewnie byśmy tego odcinka drogi nie wykonali, zaznaczył M. Pasternak, podkreślając, że liczy na dalszą współpracę.

Naczelnik Tomasz Mroczek, przybliżając parametry techniczne drogi dodał, że w ciągu dwóch tygodni planujemy podpisanie umowy z wykonawcą, który  będzie miał dwa miesiące na wykonanie robót. Do końca listopada to zadanie zostanie odebrane i rozliczone, tak aby mieszkańcy mogli z tego odcinka korzystać, zaznaczył T. Mroczek

 

 

Zdjęcia (4)

{"register":{"columns":[]}}