W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Mieszkańcy jeżdżą już wyremontowaną drogą przez Nową Dębową Wolę

21.09.2022

Mieszkańcy Nowej Dębowej Woli w gminie Bodzechów, korzystają już z nowo wyremontowanej drogi powiatowej.

Droga w Nowej Dębowej Woli

Remont był konieczny ze względu na zły stan techniczny nawierzchni, powstałe ubytki, deformacje i spękania. Poprawy wymagały także pobocza.

Długość odcinka objętego naprawą wyniosła 2 432 m o szerokości jezdni 6,3 m. Wartość tego  zadania to kwota ponad 2 mln 600 tysięcy złotych. Z czego dofinansowanie  z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg wyniosło przeszło 2 mln 100 tys. złotych. Wkład własny w wysokości prawie 530 tys., złotych solidarnie pokryły powiat i gmina Bodzechów.

W uroczystym przekazaniu mieszkańcom wyremontowanej drogi wzięli udział: poseł Andrzej Kryj, starosta Marzena Dębniak, wicestarosta Andrzej Jabłoński, wójt gminy Bodzechów, Jerzy Murzyn wraz z wiceprzewodniczącą Rady Powiatu i sekretarzem urzędu, Małgorzatą Sobieraj oraz radny powiatowy z tego terenu, Piotr Maj.

Obecny był także prezes firmy Budromost, która była wykonawcą inwestycji, Dominik Podsiadło, naczelnik Wydziału Infrastruktury i Rozwoju Powiatu, Tomasz Mroczek, sołtys miejscowości Nowa Dębowa Wola, Jan Maślany, członek Rady Sołeckiej, Paweł Bernacki oraz mieszkańcy sołectwa.

Jak zaznaczyła podczas spotkania starosta Marzena Dębniak, droga powiatowa przebiegająca przez Nową Dębową Wolę, to ważny element w układzie komunikacyjnym powiatu, ponieważ łączy drogę powiatową relacji Ostrowiec Świętokrzyski – Sienno z miejscowościami Kurzacze i Miłkowska Karczma w Gminie Kunów. Jest ona chętnie wykorzystywana przez rowerzystów ze względu na to, że przebiega w sąsiedztwie lasu i jest atrakcyjną trasą rowerową. Biorąc pod uwagę bezpieczeństwo rowerzystów oraz pieszych, zdecydowaliśmy część pobocza wydzielić od pozostałej części jezdni linią ciągłą. Mam nadzieję, że będzie ona dobrze służyć mieszkańcom – mówiła M. Dębniak.

Z kolei wójt gminy Bodzechów, Jerzy Murzyn podziękował staroście Marzenie Dębniak i posłowi Andrzejowi Kryjowi za współpracę oraz radnym Rady Gminy Bodzechów za wyasygnowanie z budżetu kwoty, która stanowiła wkład samorządu gminnego w tę inwestycję.

Słowa uznania popłynęły również do Rady Sołeckiej za lobbowanie w jednostkach samorządowych za koniecznością wykonania tego odcinka drogi.

W imieniu mieszkańców wszystkim, którzy byli zaangażowani w to zadanie, podziękował  sołtys, a zarazem przewodniczący Rady Sołeckiej, Jan Maślany, który zaznaczył, że ta droga była długo wyczekiwana przez mieszkańców.

 

Zdjęcia (6)

{"register":{"columns":[]}}