W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Miesiąc Frankofonii w Polsce – podsumowanie działań Liceum Ogólnokształcącego Nr I im. Stanisława Staszica

09.05.2023

Miesiąc Frankofonii w Polsce – podsumowanie działań Liceum Ogólnokształcącego Nr I im. Stanisława Staszica

Liceum Ogólnokształcące nr I im. St. Staszica znalazło się w gronie 33 placówek (Instytutów Języka Francuskiego, stowarzyszeń Alliance Française szkół, uniwersytetów) na interaktywnej mapie wydarzeń odbywających się w całej Polsce w ramach miesiąca Frankofonii.

Wszystkie placówki uwzględniały w swoich tegorocznych programach bogate i niezwykle różnorodne wydarzenia, którym przyświecał jeden cel – propagowanie kultury francuskiej i promocja języka francuskiego. W ofercie nie zabrakło seansów filmowych, spotkań z autorami, spektakli przygotowanych przez uczniów szkół, koncertów, bajek, wystaw i wiele innych atrakcji.

Program liceum zatytułowany „Jeunes et talentueux” został uznany na tyle atrakcyjny, że został wpisany na tę listę wydarzeń. Jest to niezwykle miły gest ze strony Instytutu Francuskiego, który motywuje do dalszej pracy i zachęca do podejmowania nowych wyzwań.

Zdjęcia (2)

{"register":{"columns":[]}}