W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Międzyszkolny Konkurs Czytelniczy „Lubię czytać!”

01.04.2022

W Bursie Szkolnej odbyło się uroczyste wręczenie nagród w ramach organizowanego Międzyszkolnego Konkursu Czytelniczego „Lubię czytać!”.

Międzyszkolny Konkurs Czytelniczy „Lubię czytać!”

Była to już VI edycja, w której tematem przewodnim były książki Małgorzaty Musierowicz „Szósta klepka” i „Kłamczucha” rozpoczynające wielopokoleniową serię „Jeżycjada”. Wydarzenie patronatem objęła starosta Marzena Dębniak.

Idea zorganizowania międzyszkolnego konkursu czytelniczego pojawiła się 7 lat temu. Zależało nam na upowszechnianiu czytelnictwa, rozwijaniu kompetencji czytelniczych wśród młodzieży i promowaniu polskiej literatury wykraczającej poza kanon lektur szkolnych. Naszym celem było również pokazanie młodzieży, że książka to przyjaciel, który poprowadzi nas po nieznanych drogach – wiele nauczy, wzruszy, rozśmieszy. Pozwoli poznać różne oblicza przyjaźni, miłości, honoru i patriotyzmu – mówi dyrektor Krzysztof Hapczyn.

Nagrody zwycięzcom konkursu w imieniu starosty M. Dębniak wręczył Mariusz Łata, naczelnik Wydziału Edukacji, Zdrowia i Spraw Społecznych, który podkreślił, że czytanie książek rozwija i kształtuje osobowość młodego człowieka.

Mam nadzieję, że ten konkurs na trwałe zapisany w kalendarzu wydarzeń bursy, będzie ewoluował i spowoduje, że z wieloma dzisiejszymi uczestnikami spotkamy się ponownie w przyszłym roku – dodał M. Łata.

Laureatami VI edycji konkursu zostali:

I miejsce – Kacper Miłek ZS nr 3

II miejsce – Nikola Pieńkowska CKZiU

II miejsce – Julia Olech CKZiU

III miejsce – Zuzanna Mucha LO nr III

Ponadto wyróżnienia otrzymali:

Luiza Ziętala LO nr III

Grzegorz Pytel ZS nr 2

Wiktor Sieczka LO nr III

W rywalizacji uczestniczyło 31 uczniów z Zespółu Szkół nr 3, Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego, Zespółu Szkół nr 2, Liceum Ogólnokształcącego nr III im. Wł. Broniewskiego oraz Bursy Szkolnej. Konkurs miał formę testu pisemnego. Organizatorami tegorocznej edycji byli: dyrektor Bursy Szkolnej Krzysztof Hapczyn oraz wychowawcy Marzena Baska, Joanna Pietras i Małgorzata Walczyk.

Zdjęcia (7)

{"register":{"columns":[]}}