W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Międzynarodowy sukces uczennicy Broniewskiego

23.05.2022

Międzynarodowy sukces uczennicy Broniewskiego

Iga Dziekan z klasy 3E Liceum im. Wł. Broniewskiego została laureatką francuskojęzycznego Międzynarodowego Konkursu  „Opowiedz mi o Prawach Człowieka”. Konkurs został zorganizowany przez Stowarzyszenie „Regards d`Enfants” – organizację, mającą swoją siedzibę w Strasburgu i działającą na rzecz propagowania praw człowieka, oraz Ecole Nationale d`Administration (Krajową Szkołę Administracji), tzw. francuską kuźnię kadr kierowniczych świata polityki i biznesu.

Napisany przez Igę wiersz „La fuite” („Ucieczka”) to przejmująca opowieść małej Syryjki o ucieczce z kraju ogarniętego wojną. Talent literacki Igi, jej mistrzowska interpretacja i perfekcyjna francuska wymowa sprawiły, że uczennica zdobyła tytuł laureatki w kategorii Uczestnicy Indywidualni. Opiekunem Igi była nauczycielka języka francuskiego Alicja Samot.

W nagrodę uczennica „Broniewskiego” została zaproszona na uroczyste podsumowanie konkursu i wręczenie dyplomów Ambasadorów Praw Człowieka, które odbędzie się w Krajowej Szkole Administracji w Strasburgu dnia 10 czerwca 2022.

{"register":{"columns":[]}}