W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Międzynarodowy Dzień Solidarności Ludzi Pracy

02.05.2023

Międzynarodowy Dzień Solidarności Ludzi Pracy

Złożeniem wiązanek pod pomnikiem na ostrowieckim Rynku upamiętniono Międzynarodowy Dzień Solidarności Ludzi Pracy w Ostrowcu Świętokrzyskim.

Powiat reprezentował przewodniczący Rady Powiatu, Mariusz Pasternak oraz radni Andrzej Broda i Dariusz Wierzbiński.

Święto jest związane ze strajkiem robotników w Chicago w 1886 roku, którzy sprzeciwili się fatalnym warunkom pracy oraz niskim płacom. W Polsce wniosek o ustanowienie 1 Maja jako powszechne święto pracy z prawem do dnia wolnego, było omawiane przez Sejm Ustawodawczy w 1919 roku. Od 1950 roku jest świętem państwowym. Dziś jest Świętem Solidarności Ludzi Pracy, ich godnego wynagradzania, godnych warunków zatrudnienia i życia, a także zwróceniem uwagi na problemy współczesnego rynku pracy.

Zdjęcia (1)

{"register":{"columns":[]}}