W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Logistycy z THM ponownie na podium

18.03.2024

Logistycy z THM ponownie na podium

15.03.2024 r. miał miejsce finał Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej organizowanej przez Międzynarodową Wyższą Szkołę Logistyki i Transportu we Wrocławiu pod patronatem Ministerstwo Edukacji Narodowej.

Po eliminacjach szkolnych i okręgowych do zawodów centralnych zakwalifikowało się 118. uczniów z całej Polski kształcących się w zawodach technik spedytor, technik logistyk oraz technik obsługi portów i terminali.

Uczennica klasy 4Tl ostrowieckiego Technikum nr 3 im. Hutników Ostrowieckich Oliwia Makuch zajęła zaszczytne 3. miejsce na podium, a uczniowie klasy 5 Tl: Jakub Drzazga, Daniel Puka, Michał Wąsiel i Bartosz Rej oraz Krzysztof Kwiatkowski - klasa 3 Tl otrzymali tytuł finalisty olimpiady.

Laureatka oprócz nagród rzeczowych od sponsorów olimpiady otrzymała bon w wysokości 2000 zł do zrealizowania na sprzęt elektroniczny.

Wszyscy laureaci i finaliści olimpiady są zwolnieni z etapu pisemnego egzaminu potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie. Zwolnienie jest równoznaczne z uzyskaniem najwyższego wyniku – 100% punktów możliwych do zdobycia.

Cele organizacji olimpiady to: zainteresowanie uczniów szkół ponadpodstawowych problematyką spedycyjną i logistyczną z perspektywą kontynuacji tych zainteresowań w charakterze studentów Międzynarodowa Wyższa Szkoła Logistyki i Transportu we Wrocławiu, upowszechnienie wiedzy i umiejętności w zakresie transportu, spedycji i logistyki, poszerzanie nauczanych treści ponad podstawy programowe kształcenia.

Młodzież wraz z opiekunami miała okazję wziąć udział w spotkaniach z przedstawicielami liderów na rynku logistycznym: DPD Polska, Colian Sp. z o.o, VOS Logistics, Coyote Logistics.

Opiekunem młodzieży z ramienia szkoły jest Katarzyna Pastuszka.

Zdjęcia (7)

{"register":{"columns":[]}}