W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Liceum Broniewskiego z patronatem Politechniki Świętokrzyskiej

12.05.2022

W Liceum Ogólnokształcącym Nr III im. Władysław Broniewskiego została podpisana umowa o patronacie naukowym i dydaktycznym pomiędzy Politechniką Świętokrzyską i ostrowieckim liceum.

Liceum Broniewskiego z patronatem Politechniki Świętokrzyskiej

Patronatem zostały objęte klasy politechniczne w których kształcą się pasjonaci nauk ścisłych takich jak m.in. matematyka, fizyka, informatyka.

Umowę podpisali, prorektor uczelni, profesor dr hab. Artur Maciąg oraz dyrektor LO Nr III Robert Warda w obecności przedstawiciela organu prowadzącego szkołę, naczelnika Wydziału Edukacji, Zdrowia i Spraw Społecznych, Mariusza Łaty.

W ramach umowy kadra naukowa uczelni będzie mogła prowadzić wykłady dla uczniów szkoły. Młodzież liceum będzie też mogła uczestniczyć w życiu Politechniki Świętokrzyskiej poprzez udział w różnego rodzaju wydarzeniach, szkoleniach czy też akcjach promocyjnych oraz w organizowanych przez uczelnię konkursach, które umożliwią zdobycie przez licealistów dodatkowych punktów przy rekrutacji na Politechnikę.

To ważne, że młodzież ucząca się w klasach matematyczno-fizycznych ma możliwość kontynuacji swojej kariery naukowej na uczelni, która jest blisko i jest doskonale wyposażona. Można uczyć się w bardzo dobrych warunkach, blisko miejsca zamieszkania. Wiem, że młodych ludzi współcześnie przyciągają wielkie aglomeracje, ale warto korzystać z tego co mamy lokalnie najlepsze – podkreślił naczelnik Mariusz Łata.

Zdjęcia (3)

{"register":{"columns":[]}}