W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

„Lekcja o Funduszach Europejskich” w Ekonomiku

16.11.2022

„Lekcja o Funduszach Europejskich” w Ekonomiku

Zespół Szkół nr 1 przystąpił do projektu „Lekcja o Funduszach Europejskich VII”.

Tegoroczna edycja projektu poświęcona jest zagadnieniom rozwoju lokalnego. Uczniowie poprzez grę planszową i materiały edukacyjne zrozumieli czym jest zaangażowanie mieszkańców w rozwój miejscowości i skąd brać środki na finansowanie pomysłów, które zmieniają lokalną przestrzeń. Zapoznali się również z wieloma zagadnieniami dotyczącymi Funduszy Europejskich. Dowiedzieli się także o dedykowanym wsparciu, jakim zostanie objęty makroregion w latach 2021-2027, tj. o nowym programie Fundusze Europejskie dla Polski Wschodniej.

Idea akcji opiera się na szczegółowo zaprojektowanych scenariuszach zajęć i materiałach dydaktycznych. Szkoła otrzymała pakiet materiałów dydaktycznych: broszury, upominki dla uczniów, gry planszowe, a także konspekt lekcji, na podstawie których przeprowadzono ciekawe
i niekonwencjonalne zajęcia w ramach lekcji z Podstaw przedsiębiorczości w klasach II BSH i IIIBSH. Projekt realizowały nauczycielki przedmiotów zawodowych Urszula Pastuszka i Grażyna Sowa.

Zdjęcia (3)

{"register":{"columns":[]}}