W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Kulturalny weekend w BWA

11.10.2022

Kulturalny weekend w BWA

W miniony piątek Biuro Wystaw Artystycznych obfitowało w wydarzenia kulturalne.

Pierwszym z nich był wernisaż wystawy Tadeusza Kurka ostrowieckiego artysty plastyka, ukazująca 65 lat jego pracy twórczej, którą otworzyła dyrektor BWA Justyna Łada. Zaprezentowane zostały prace wykonane w różnych technikach - od akwareli, poprzez malarstwo olejne, rysunek i rzeźbę.

Podczas tak zacnego jubileuszu artysta otrzymał liczne odznaczenia oraz statuetki. Nie zabrakło także podziękowań i kwiatów od członków zarządu powiatu, Agnieszki Rogalińskiej i Łukasza Dybca.

Tego dnia w BWA odbył się również wernisaż wystawy Marka Cecuły ”ZAAM” oraz Rafaela Goldchaina ”I Am My Family”.

Pierwsza z nich przedstawia kilkadziesiąt ceramicznych twarzy-masek które wyrażają emocje od rozpaczy po strach i bezsilność. Artysta swoją rzeźbą chce przekazać uczucia towarzyszące mu w przeszłości i teraźniejszości związane z podziałami społecznymi. Słowo zaam w języku hebrajskim oznacza gniew boga, oburzenie, czego przykładem są twarze wystawione przez Marka Cecułę.

Druga wystawa Rafaela Goldchaina uznanego kanadyjskiego fotografa to portrety rodziny autora. Goldchain przeobraża się w swoich przodków, których przedstawia za pomocą fotograficznego medium. Temu wszystkiemu towarzyszy skomplikowany proces twórczy obejmujący zarówno badania genealogiczne, jak i proces przygotowania fotografii – użycie makijażu, stylizacji włosów, kostiumów i rekwizytów. Na wystawie prezentowanej w ostrowieckim BWA zaprezentowany został jedynie wycinek tego niesamowitego zbioru – przodków pochodzących z Ostrowca.

Zwieńczeniem wydarzenia było przekazanie przez obecną na wernisażu Agnieszkę Rogalińską, członka zarządu powiatu oraz Mariusza Łatę, naczelnika Wydziału Edukacji, Zdrowia i Spraw Społecznych gratulacji i upominków na ręce artystów.

Zdjęcia (15)

{"register":{"columns":[]}}