W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Kongres seniorów zainaugurował jubileuszowe obchody

01.06.2023

Kongres seniorów zainaugurował jubileuszowe obchody

II Kongres Seniorów Powiatu Ostrowieckiego rozpoczął obchody Jubileuszu 20-lecia Uniwersytetu Trzeciego Wieku, który będzie miał kilka odsłon i potrwa aż do końca czerwca.

Wśród zaproszonych gości byli m.in. starosta Marzena Dębniak, członek zarządu powiatu, Agnieszka Rogalińska, przewodnicząca Rady Miasta Irena Renduda-Dudek, dyrektor Wielospecjalistycznego Szpitala, Dariusz Tumulec.

Obrady przebiegały pod hasłem „Kształtowanie zdrowego stylu życia seniorów poprzez edukację zdrowotną” i miały na celu podniesienie świadomości na temat sposobów dbania o zdrowie w wieku senioralnym, w tym w szczególności przekazanie eksperckiej wiedzy z zakresu monitorowania stanu zdrowia i stosowania odpowiedniej profilaktyki. Były też okazją do integracji seniorów z terenu powiatu oraz wymiany doświadczeń i dobrych praktyk.

Uczestnicy wysłuchali prelekcji na temat odżywiania, zdrowych nawyków dnia codziennego w kontekście chorób urologicznych, dowiedzieli się na co szczególnie powinni zwracać uwagę za kierownicą. Wiele uwagi prelegenci, wśród których była także lekarz Danuta Barańska, poświęcili pierwszej pomocy oraz sposobom jej udzielania.

Wśród seniorów, którzy uczestniczyli w spotkaniu rozdysponowano skierowania na badania kardiologiczne, okulistyczne i z zakresu fizjoterapii. Konsultacje odbywały się w Wielospecjalistycznym Szpitalu w Ostrowcu Świętokrzyskim, a skorzystało z nich 30 osób.

Jak zapowiedziała Prezes UTW Matylda Niewójt, w obchodach jubileuszowych przewidziano jeszcze wiele atrakcji, które będą realizowane przez cały czerwiec. Jednocześnie podziękowała staroście Marzenie Dębniak, dyrektorowi Dariuszowi Tumulcowi oraz członkini zarządu, Agnieszce Rogalińskiej za pomoc w organizacji Kongresu.

 

Zdjęcia (12)

{"register":{"columns":[]}}