W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Kolejny sukces ucznia Staszica

27.03.2024

Kolejny sukces ucznia Staszica

Uczeń klasy 4B ostrowieckiego Staszica - Franciszek Sieradzki, odniósł kolejny sukces - tym razem w konkursie historycznym. Franciszek uczestniczył w finale IX edycji Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy „Budować przyszłość na fundamentach przeszłości” w Rybniku. Był to końcowy, III etap tego konkursu.

W ubiegłym roku odbył się etap szkolny, w którym należało rozwiązać test historyczny, poświęcony wydarzeniom i postaciom z okresu od 1918 roku do czasów współczesnych. 5 grudnia nadeszła wiadomość o zakwalifikowaniu Franciszka do półfinału. Aby wziąć dalszy udział w konkursie, należało do 5 stycznia br. napisać esej, poświęcony postaci Wincentego Witosa. Po wspólnych konsultacjach z opiekunem, Dariuszem Kaszubą i wysłaniu eseju, Franciszek dostał się do półfinału. W finale ogólnopolskiego konkursu znaleźli się uczniowie szkół średnich z Rybnika, Lublina, Opola, Mikołowa, Ostrowca Świętokrzyskiego, Biłgoraja, Cieszyna oraz Tych. Poziom konkursu był wyjątkowo wysoki co wielokrotnie podkreślała Prodziekan Wydziału. Franciszek przedstawił swoją autorską prezentację o Wincentym Witosie i uzyskał tytuł finalisty konkursu.

Część konkursowa odbyła się w IV Liceum Ogólnokształcącym im. Mikołaja Kopernika w Rybniku, a uroczyste wręczenie dyplomów i indeksów w Domu Kultury w Rybniku - Chwałowicach.

Zdjęcia (4)

{"register":{"columns":[]}}