W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Kolejny etap konkursu językowego za nami

24.02.2023

Kolejny etap konkursu językowego za nami

W Liceum Ogólnokształcącym nr II im. J. Chreptowicza odbył się drugi etap Powiatowego Konkursu Get on Track to C1 Advanced. Wzięło w nim udział 94 uczniów ze szkół ponadpodstawowych wyłonionych ze 190 uczestników eliminacji. Warto dodać, że etap ten znacznie przewyższał poziomem trudności poprzedni egzamin przeprowadzony w styczniu. Z tej grupy zostanie wyłonionych 20-30 osób, które przystąpią do egzaminu certyfikacyjnego Cambridge English, honorowanego na całym świecie i nie posiadającego terminu ważności.

Organizatorem Konkursu jest II Liceum Ogólnokształcące im. J. Chreptowicza, zaś jego koordynatorem dyrektor szkoły Małgorzata Górecka-Smolińska. Fundatorem Certyfikatów jest powiat ostrowiecki.

Serdecznie dziękuję Pani dyrektor za zaangażowanie i bardzo sprawne przeprowadzenie konkursu. Jak widać, nasza młodzież widzi potrzebę rozwijania zdolności językowych oraz potrzebę uzyskania potwierdzenia swoich umiejętności. Zarząd powiatu, dostrzegając znaczenie kształcenia i rozwijania zdolności lingwistycznych, zdecydował o sfinansowaniu Certyfikatów w całości z własnych środków, mówił obecny na egzaminie naczelnik Wydziału Edukacji, Zdrowia i Spraw Społecznych, Mariusz Łata.

Certyfikat potwierdza biegłość języka angielskiego na poziomie C1 Advanced Cambridge English.

Zdjęcia (9)

{"register":{"columns":[]}}