W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

KGW wyjątkowo uczciły Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej

06.05.2024

II Zjazd KGW

Już po raz drugi z inicjatywy KGW Kalina w Nietulisku Dużym, 2 maja w Dniu Flagi odbył się Zjazd KGW pod biało-czerwoną w Parku przy Pałacu Wielopolskich w Częstocicach. Ideą zjazdów jest integracja w duchu patriotycznym kół gospodyń wiejskich z terenu powiatu ostrowieckiego.

W Majówce uczestniczyły reprezentacje kilkunastu KGW, w tym m.in. KGW Seniorki Waśniów, Zespół Sami Swoi z Waśniowa, KGW Szewnianki, KGW Słoneczny Krąg z Bodzechowa, KGW Magonie, KGW Jędrzejów, KGW Goździelin, KGW Buszkowice, Grupa z Boksycki.

Partnerami wydarzenia byli Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa i Stowarzyszenie KUNOWemu.

Integrację rozpoczęto odśpiewaniem hymnu państwowego, po którym przyszedł czas na patriotyczne prezentacje wokalno-recytatorskie w wykonaniu poszczególnych kół. Uczestnicy mieli też okazję zwiedzić Pałac Wielopolskich. Majówce towarzyszyła wystawa niezwykłych prac malarskich Joanny Arczewskiej z Boksycki.

W spotkaniu uczestniczyli między innymi wicestarosta Andrzej Jabłoński, dyrektor Muzeum, dr Andrzej Przychodni i Paulina Sikorska, kierownik biura powiatowego ARiMR w Ostrowcu Świętokrzyskim.

Podczas spotkania nie zabrakło też biesiadnych utworów, które chętnie intonowały panie z KGW, przy akompaniamencie akordeonistów, Sławomira Stańka i Ryszarda Dąbrowskiego, którzy towarzyszyli wszystkim prezentacjom muzycznym.

Patronat nad wydarzeniem sprawowała starosta ostrowiecki Marzena Dębniak, a spotkanie KGW na trwale wpisało się w życie powiatu ostrowieckiego.

Zdjęcia (16)

{"register":{"columns":[]}}