W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Ważne informacje dla kandydatów do szkół ponadpodstawowych

16.05.2022

zasady rekrutacji

Na stronie internetowej https://nabor.pcss.pl/powiatostrowiecki/szkolaponadpodstawowa/ zamieszczony jest panel rekrutacji elektronicznej do szkół prowadzonych przez Powiat Ostrowiecki.

Od dnia 16 maja kandydaci do klas pierwszych mogą w elektronicznym systemie rekrutacji samodzielnie zakładać swoje konto celem wygenerowania wniosku, który następnie trzeba będzie w terminie do dnia 20 czerwca, do godz. 15.00 wydrukować, podpisać i złożyć do szkoły pierwszego wyboru.

 

UWAGA: wniosek do LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCACEGO MISTRZOSTWA SPORTOWEGO należy złożyć w terminie do dnia 31 maja 2022 r.

 

Kilka istotnych informacji:

1.Kiedy można wypełnić i złożyć wniosek do szkół ponadpodstawowych?

Wniosek można wygenerować w systemie elektronicznym w każdym czasie trzeba jednak pamiętać, by złożyć go do szkoły pierwszego wyboru w terminie do dnia 20 czerwca do godziny 15:00. Do szkoły sportowej (LOMS) w terminie do dnia 31 maja.

 

2. Jak założyć konto w systemie Nabór?

Należy wypełnić wniosek  i konto zostanie założone automatycznie.

 

3. Ile szkół można wybrać w naborze?

Można wybrać maksymalnie 3 szkoły, ale w każdej z nich dowolną liczbę oddziałów.

 

4. Czy wystarczy wypełnić wniosek elektronicznie?

Nie. Należy jeszcze wniosek wydrukować, podpisać i zanieść do szkoły pierwszego wyboru. Można także złożyć go on-line (postępując zgodnie z instrukcją) z podpisem kwalifikowanym (profilem zaufanym).

 

5. Czy kolejność oddziałów na wniosku ma znaczenie?

Tak, ponieważ przydział/kwalifikacja następuje według kryterium najwyższej preferencji biorąc pod uwagę punkty kandydata, które decydują o zakwalifikowaniu. 

Należy zatem złożyć oddziały od tych, do których chcemy się dostać najbardziej, do tych nieco mniej preferowanych.

 

6. Czy można poprawić złożony wniosek?

Tak. Należy na swoim koncie przy wniosku kliknąć w opcję "Poproś o wycofanie do edycji". Wniosek cofa do edycji szkoła pierwszego wyboru – po zweryfikowaniu tej prośby z rodzicem/prawnym opiekunem kandydata.

 

W przypadku pytań, wątpliwości czy problemów związanych z rekrutacją można kontaktować się ze szkołą lub uzyskać informacje w Starostwie Powiatowym – Wydział Edukacji, Zdrowia i Spraw Społecznych – tel. 41 247 63 52 lub 247 52 15.

{"register":{"columns":[]}}