W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Jubileuszowy Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Ostrowcu Świętokrzyskim

30.01.2022

Zakończył się jubileuszowy 30. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy .

Koncert finałowy WOŚP

Tegoroczne Wielkie Granie odbywało się pod hasłem "Przejrzyj na Oczy!” i było dedykowane diagnostyce okulistycznej u dzieci.

Jak podkreśliła podczas koncertu finałowego w Ostrowieckim Browarze kultury, starosta Marzena Dębniak, wyjątkowo trafiony cel ze względu na to ile czasu dzieci spędzają przed komputerem. Jest to ogromne obciążenie dla ich wzroku, dlatego każde dziecko przed pójściem do szkoły powinno mieć przebadany wzrok. Powiat ostrowiecki dostrzegł taką potrzebę i już w ubiegłym roku w ramach Akademii Pełnej Zdrowia, programu realizowanego z własnych środków, przebadaliśmy 90 osób pod kątem chorób oczu, mówiła M. Dębniak.  

Jednocześnie dziękuję radnym powiatowym, którzy włączyli się w Wielką Orkiestrę  Świątecznej Pomocy i grali na różne sposoby, poprzez zapełnianie puszek wolontariuszy czy uczestnictwo w licytacjach. Dziękuję szefowi ostrowieckiego Sztabu WOŚP, radnemu powiatowemu Dariuszowi Czupryńskiemu za organizację wydarzenia.  Mam nadzieje, że w tym roku w naszym powiecie uda nam się pobić kolejny rekord w zbiórce pieniędzy – dodała starosta. 

Zdjęcia (8)

{"register":{"columns":[]}}