W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

JĘZYKOmaniacy w Staszku

30.03.2022

W Liceum Ogólnokształcącym Nr I im. Stanisława Staszica odbył się I Międzypowiatowy Konkurs Językowy ''JĘZYKOmaniacy w Staszku'' dla uczniów szkół podstawowych pod honorowym patronatem Starosty Powiatu Ostrowieckiego - Marzeny Dębniak oraz Prezydenta Miasta Ostrowca Świętokrzyskiego - Jarosława Górczyńskiego.

JĘZYKOmaniacy w Staszku

Konkurs skierowany był do uczniów klas VII-VIII szkół podstawowych powiatu ostrowieckiego oraz powiatów ościennych i odbył się w trzech kategoriach językowych: język angielski, język niemiecki oraz język francuski. Organizatorom udało się zgromadzić wielu uczestników chętnych do sprawdzenia swoich umiejętności językowych i osiągnąć szczytny cel, a mianowicie rozwijać zainteresowania i uzdolnienia językowe młodzieży oraz zmotywować uczniów do poszerzania wiedzy i podnoszenia umiejętności lingwistycznych. Organizatorom przyświecał również cel nawiązania i pogłębiania już istniejącej współpracy między szkołami w mieście i powiecie.

Uczestnicy doskonale się bawili, mieli okazję zapoznać się z ofertą LO nr I im. St. Staszica zarówno pod względem edukacyjnym, jak i logistycznym. Koordynatorem wydarzenia była Justyna Walczak, jednocześnie odpowiedzialna za część językową z jęz. angielskiego wraz z Katarzyna Górą. Język niemiecki nadzorowała Beata Kot, a jęz. francuski Karina Kateusz-Dominik. Lekcje pokazowe oraz ofertę edukacyjną placówki przybyłym gościom przedstawiły Monika Borzym oraz Wiesława Grudzień.

Wyłonieni zwycięzcy w każdej kategorii językowej otrzymali atrakcyjne nagrody, współfinansowane przez Starostwo Powiatowe oraz Urząd Miasta-patronów przedsięwzięcia.

W  kategorii język angielski :

I m-ce Aleksandra Cieślik PSP nr 3

II m-ce Dominik Szymański PSP nr 4

III m-ce Krzysztof Kaszuba PSP nr 1

Wyróżnienie: Laura Gawdzińska ZSP w Szewnie

W kategorii język francuski:

I m-ce Filip Rachwał PSP nr 5

II m-ce Alan Bogdański PSP nr 10

III m-ce Sebastian Kespisz PSP nr 10

Wyróżnienie: Rafał Kępiński PSP nr 1

W kategorii język niemiecki:

I m-ce Izabela Nowak z PSP nr 7

II m-ce Oliwia Grządziel z PSP nr 7

III m-ce Ewa Czarnecka z PSP nr 1

Wyróżnienie: Kaja Paradowska z PSP nr 1

Zdjęcia (5)

{"register":{"columns":[]}}