W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

„Język odbiciem Twojej kultury”

13.06.2022

Tradycją Liceum Ogólnokształcącego Nr I im. Stanisława Staszica w Ostrowcu Świętokrzyskim jest organizacja konkursu polonistycznego „Język odbiciem Twojej kultury” przeznaczonego dla uczniów klas ósmych szkół podstawowych powiatu ostrowieckiego.

„Język odbiciem Twojej kultury”

Przedsięwzięcie to zostało wpisane na podstawie Zarządzenia Nr 12/2022 Świętokrzyskiego Kuratora Oświaty na listę konkursów, które mogą być wymienione na świadectwie ukończenia szkoły podstawowej i mogą być uwzględnione w postępowaniu rekrutacyjnym na terenie województwa świętokrzyskiego.

31 marca 2022 roku odbyła się część pisemna XII edycji konkursu pod patronatem Marzeny Dębniak – Starosty Ostrowieckiego. Liceum w swoich murach gościło 26 uczniów z siedmiu szkół podstawowych wraz z opiekunami, którym podziękowano za umożliwienie młodzieży wzięcia udziału w polonistycznych łamigłówkach.

Celem konkursu było uwrażliwienie młodzieży na kulturę języka polskiego, zarówno na jego formę mówioną, jak i pisaną oraz podkreślenie znaczenia etykiety językowej w kształtowaniu osobowości młodych ludzi.

Uroczyste podsumowanie konkursu i wręczenie nagród odbyło się 9 czerwca 2022 roku. Organizatorkami konkursu są nauczycielki języka polskiego: Dorota Mączka i Katarzyna Szczerbińska.

Zdjęcia (5)

{"register":{"columns":[]}}