W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Jak groźne może być manipulowanie zawodami sportowymi?

14.10.2022

Jak groźne może być manipulowanie zawodami sportowymi?

Ostrowiecka Szkoła Mistrzostwa Sportowego została wytypowana do udziału w międzynarodowym projekcie "MotivAction", realizowanym przez siedem krajów (Bułgaria, Cypr, Francja, Grecja, Mołdawia, Polska, Portugalia), którego celem jest opracowanie i wdrożenie krajowego planu działań w zakresie skutecznego mechanizmu zgłaszania i informowania o nieprawidłowościach w zakresie manipulowania zawodami sportowymi. Projekt ten jest koordynowany przez francuski organ regulacyjny ds. hazardu ANJ (Autorité Nationale des Jeux) i finansowany przez Komisję Europejską w ramach programu sportowego Erasmus+.

Uczniowie klas I i przedstawiciele klas IV uczestniczyli w warsztatach online, które poświęcone były m.in. doświadczeniom w obszarze ustawiania meczów oraz zakładów bukmacherskich, zaufaniu i świadomości co do możliwości zgłaszania nieprawidłowości. W drugiej sesji warsztatowej uczestniczyli także trenerzy SMS Ostrowiec. Wśród prelegentów byli m.in.: Corentin Segalen – Przewodniczący Grupy Kopenhaskiej, koordynator projektu MotivAction, Paulina Potulska – przedstawicielka organizacji European Elite Athletes Association oraz dr hab. Jacek Potulski – prof. ucz. Kierownik Zakładu Kryminologii Uniwesytetu Gdańskiego. Moderatorem dyskusji był Henryk Janus - główny specjalista z Departamentu Prawnego Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Zdjęcia (4)

{"register":{"columns":[]}}