W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Innowacje w Technikum Nr 2

20.06.2022

Innowacje w Technikum Nr 2

Zespół Szkół Nr 2 kształci w zawodach poszukiwanych przez pracodawców, zgodnie z zapotrzebowaniem rynku pracy. Wszystko to dzięki owocnej współpracy z firmami branżowymi oraz instytucjami działającymi na rzecz szkolnictwa i środowiska lokalnego.

Sukcesem zakończył się projekt realizowany we współpracy z Agencją Rozwoju Lokalnego „Bądź zawodowcem. Rozwijamy kształcenie zawodowe w Ostrowcu Świętokrzyskim”. Placówka nie tylko doposażyła pracownie przedmiotowe, ale również unowocześniła programy nauczania, dostosowując je do aktualnych potrzeb rynku pracy. Dzięki projektowi nauczyciele przedmiotów zawodowych poszerzyli kompetencje zawodowe na kursie fotografii, programu wspomagającego projektowanie AutoCad oraz studiach podyplomowych z zakresu wyceny nieruchomości i grafiki komputerowej.

Wiedzę i umiejętności zdobyte dzięki projektowi wykorzystali do opracowania innowacji dla uczniów Technikum Nr 2. Od września 2022 młodzież kształcąca się na kierunku technik budownictwa realizować będzie przedmiot wycena nieruchomości. Na zajęciach uczniowie poszerzą swoje umiejętności z zakresu kosztorysowania oraz uzyskają informacje na temat prawnych aspektów wyceny nieruchomości. Technicy reklamy uczestniczyć będą w zajęciach z kreowania wizerunku osobistego, na których zgłębią tajniki autoprezentacji i tworzenia marki osobistej. Trwają prace nad innowacją multimedia w praktyce, która będzie skierowana do techników grafiki i poligrafii cyfrowej.

Systematyczne unowocześnianie programów nauczania i współpraca z instytucjami zewnętrznymi, które działają na rzecz szkolnictwa zawodowego dają gwarancję dobrego przygotowania młodzieży Technikum Nr 2 do wejścia na rynek pracy.

{"register":{"columns":[]}}