W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

II Dożynki Pszczelarskie Rejonowego Koła Pszczelarzy w Ostrowcu Świętokrzyskim

21.09.2022

II Dożynki Pszczelarskie

W minioną niedzielę Mszą św. w kolegiacie pw. św. Michała Archanioła, w intencji pszczelarzy i ich rodzin rozpoczęły się obchody II Ostrowieckich Dożynek Pszczelarskich. Organizatorem wydarzenia było Rejonowe Koło Pszczelarzy w Ostrowcu Świętokrzyskim we współpracy z Miejskim Centrum Kultury. Patronat nad wydarzeniem objęli: starosta ostrowiecki Marzena Dębniak oraz prezydent miasta Jarosław Górczyński.

Po nabożeństwie uczestnicy przeszli korowodem ze sztandarami do Parku Miejskiego, gdzie zaproszonych gości, wśród których byli: wicestarosta Andrzej Jabłoński, członek zarządu powiatu Agnieszka Rogalińska, prezydent miasta Jarosław Górczyński, powitał prezes ostrowieckiego Koła Pszczelarzy, Mirosław Gemzała, który podziękował wszystkim  za przybycie.

Natomiast wicestarosta Andrzej Jabłoński gratulując organizatorom wydarzenia, przekazał na ręce prezesa M. Gemzały list gratulacyjny skierowany do pszczelarzy przez starostę Marzenę Dębniak, jednocześnie zapewniając o dalszej, dobrej współpracy Koła z samorządem powiatowym.

W czasie Dożynek odbywały się pokazy pszczelarskie, prelekcje oraz tematyczne konkursy. Obchody trwały do późnych godzin i zgromadziły  wystawców z terenu miasta i powiatu ostrowieckiego. Wśród nich był nestor ostrowieckiego pszczelarstwa 92-letni Gustaw Leszczyński, który bartnictwem zajmuje się 53 lata i nadal jest aktywnym pszczelarzem.

Zdjęcia (23)

{"register":{"columns":[]}}