Powrót

Historyczny sukces młodych szczypiornistów z Ostrowca

30.05.2023

Uczniowie ostrowieckiej SMS, na co dzień zawodnicy KS KSZO Ostrowiec, wywalczyli wysokie, 5. miejsce, w Pucharze Związku Piłki Ręcznej w Polsce Młodzików (na 119 startujących drużyn). I choć nie udało im się awansować do „final four turnieju”, to osiągnęli spektakularny sukces, idąc jak burza przez kolejne etapy mistrzostw. Zwycięzcą klasyfikacji strzelców został Krzysztof Kwiatkowski, który w 9 spotkaniach zdobył łącznie 107 bramek.

W turnieju ćwierćfinałowym, rozgrywanym w hali MOSiR przy ul. Świętokrzyskiej, nasi piłkarze ręczni wygrali ze Spartą Oborniki 36:33 (16:17) i przegrali z ŚKPR Świdnica 25:33 (14:17) oraz Kusym Kraków 35:37 (18:17).