W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Harcerze uczcili Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej

02.05.2023

Harcerze uczcili Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej Święto

2 maja obchodzimy Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej.

Z tej okazji w ramach harcerskiej akcji "Oflaguj się" na ostrowieckim Rynku odbył się happening, podczas którego harcerze z Hufca Ostrowiec rozdawali biało-czerwone chorągiewki, przypominające o dzisiejszym święcie.

W wydarzeniu uczestniczył ponad 90-letni ostrowczanin, Szymon Lada, który wyrecytował specjalnie przez niego przygotowany utwór patriotyczny.

Jak zaznaczył pomysłodawca akcji, komendant Hufca ZHP i radny powiatowy, Dariusz Czupryński, ta akcja jest prowadzona już od kilku lat. Zbieramy się na Rynku by uczcić święto naszych barw narodowych. Staramy się przekazywać młodym ludziom, a nieco starszym mieszkańcom miasta przypominać jaka jest etymologia kolorów zawartych we fladze. Biel, symbolizuje dobro i czystość narodu polskiego, a czerwień – dostojność, majestat polskich władców, waleczność i odwagę naszego narodu, mówił D. Czupryński.

Na zakończenie wszyscy zebrani wykonali pamiątkowe zdjęcie na tle ostrowieckiego Rynku.

Zdjęcia (8)

{"register":{"columns":[]}}