W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Gramy z WOŚP

26.01.2022

Starostwo Powiatowe w Ostrowcu Świętokrzyskim zagra w 30.Finale największej „Orkiestry Świata”.

Przekazanie gadżetów na WOŚP

Starosta Marzena Dębniak podczas  konferencji poświęconej WOŚP z udziałem prezydenta miasta Jarosława Górczyńskiego oraz szefa sztabu Dariusza Czupryńskiego oficjalnie przekazała gadżety, które zostaną wystawione na aukcję, a uzyskany dochód  zostanie przekazany na konto Fundacji.

Są to między innymi - obraz autorstwa ostrowieckiego artysty, Tomasza Kandyby, przedstawiajacy Muzeum Historyczno-Archeologiczne w Częstococach, a także drobne gadżety - apteczki samochodowe, pilkę z autografami piłkarzy KSZO 1929, kubeczki oraz plecaki i koszulki. Starostwo także finansowo wsparło Wielkie Granie.

Bardzo się cieszę z WOŚP, gdyż jesteśmy beneficjentem tej akcji – przez cały czas Wielkiego Grania ostrowiecki szpital, dzięki WOŚP pozyskał sprzęt medyczny o wartości ponad 2,5  mln złotych w zależności od dedykowanej akcji. Były to Oddziały Neonatologii, Pediatrii, Zakładu Opiekuńczo –Leczniczego, a także Szpitalnego Oddziału Ratunkowego. Mam nadzieję, że po 30 Finale  wzbogaci się Oddział Okulistyki, gdyż w tym roku  przyświeca mu hasło „Przejrzyj na oczy”. Cel jest bardzo szczytny, gdyż wiemy ile czasu nasze dzieci spędzają przed komputerem, tabletem czy smart fonem, co obciąża ich wzrok, stąd sprzęt do diagnozowania wzroku najmłodszych jest bardzo potrzebny. Każde dziecko przed pójściem do szkoły powinno mieć przebadany wzrok. Zachęcam do licytacji pięknej grafiki oraz innych przekazanych gadżetów powiatu ostrowieckiego. Myślę, że w tym roku w naszym powiecie padnie kolejny rekord  – mówiła Marzena Dębniak starosta ostrowiecki. 

W Starostwie Powiatowym wystawiona także została stacjonarna skarbona WOŚP, do której można wrzucać datki.

Warto dodać, że Starostwo Powiatowe w ramach realizowanego w ubiegłym roku  profilaktycznego Programu Akademia Pełna Zdrowia, jedno z działań dedykowało badaniom wzroku u dzieci w wieku od 6 do 18 lat. Wzięło w nim udział 90 osób. Potrzeby w tym zakresie są duże, stąd 30 Finał WOŚP szeroko wpisuje się w oczekiwania. Do zobaczenia na Dziedzińcu WOŚP przy Ostrowieckim Browarze Kultury. Będzie się działo!

 

Zdjęcia (4)

{"register":{"columns":[]}}