W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Europejski Dzień Języków w Staszicu

28.09.2022

Zgodnie z tradycją w Liceum Ogólnokształcącym Nr I w dniu 26 września 2022 r. uczniowie obchodzili Europejski Dzień Języków.

Europejski Dzień Języków

Ideą przyświecającą temu wydarzeniu było motywowanie uczniów do nauki języków obcych oraz propagowanie zalet różnorodności językowej.


W ramach lekcji języka obcego przypadających w tym dniu uczniowie mieli okazję wziąć udział w licznych konkursach, poszerzających ich kompetencje językowe oraz wiedzę na temat kultury krajów danego obszaru językowego. Odbył się turniej SCRABBLE w językach angielskim i niemieckim oraz Konkurs wiedzy o życiu  królowej Elżbiety II, upamiętniający tą historyczną postać.

Nauczyciele zadbali również, by to święto było szczególnie atrakcyjne: stoiska dekorowały flagi, plakaty, balony oraz  rekwizyty właściwe dla kultury poszczególnych krajów. Nie zabrakło również charakterystycznych dla danego kręgu kulturowego przekąsek i napojów, co stało się fantastyczną okazją do poznania smaków świata. Degustację umilały utwory muzyczne w różnych językach.

Ogromnym zainteresowaniem cieszyła się także foto-budka z języka niemieckiego, w której chętnie fotografowali się nie tylko „germaniści”.

Dzień ten szczególnie zapisał się w życiu szkoły, do czego niewątpliwie przyczynił się otwarty charakter przedsięwzięcia. Uczniowie, zachwyceni zaproponowaną formułą obchodów święta, chętnie zaangażowali się w przygotowanie atrakcji pełnych kolorów, smaków i zapachów.

Zdjęcia (3)

{"register":{"columns":[]}}