W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Ekopiknik z okazji Dnia Dziecka w Ekonomiku

02.06.2022

Ekopiknik z okazji Dnia Dziecka w Ekonomiku

Samorząd Uczniowski Zespołu Szkół Nr 1 im. Mikołaja Kopernika pod przewodnictwem pedagoga szkolnego Iwony Adamczyk oraz opiekunek SU – Ewy Góry i Doroty Mazan zorganizował drugie już spotkanie integracyjne z okazji Dnia Dziecka. W tym roku był to Ekopiknik! W rolę konferansjerów wcielili się: Oliwia Szczerba z IIIc i Kamil Przydatek z IIc.

W programie pikniku znalazło się wiele atrakcji. Każda klasa przygotowała kocyk tematyczny oceniany przez jury w składzie: dyrektor Małgorzata Węglewicz, zastępca dyrektora, Agnieszka Kutera i nauczyciel biblioteki Małgorzata Pękalska. W tej konkurencji zwyciężył kocyk kwiatowy klasy Ic, drugie miejsce zdobył kocyk walentynkowy klasy IIb, natomiast trzecia lokata - ex aequo – przypadła kocykom hawajsko – tropikalnym trzech klas: IIc, IIIc i IIId. Na wszystkich kocykach – oprócz pomysłowych dekoracji – pojawiły się także tematyczne pyszności, bez których nie ma „piknikowania”!

Równolegle ze „śniadankiem na trawce” w sali 25 odbywały się ekologiczne warsztaty pod hasłem„ Ekoturysta na wakacjach”. Młodzież rozwiązywała quizy o tematyce ekologicznej, odpowiadała na pytania zakodowane przy pomocy kodów QR, oglądała filmy o tematyce ekologicznej, a wcześniej przygotowała mnóstwo plakatów – również eko. Nad całością warsztatów czuwała Agnieszka Kwiatkowska, a współpracowały z nią: Agnieszka Bęben, i Bożena Mazik, Kamila Kurek, Monika Smolińska, Grażyna Sowa. W odpowiedziach na ekologiczne pytania najlepsze okazały się: Wiktoria Kozłowska i Katarzyna Szczerbińska z IIIbp oraz Aleksandra Kolasa i Wiktoria Płucisz z IIIb.

Na pikniku pokazali również swoje zdolności utalentowani muzycznie uczniowie: Weronika Dusza z IIc, Igor Bajerczak i Jakub Paluszkiewicz z IIIap, a także Zuzanna Graczak z IIa, która zdobyła I miejsce. Zapowiadały dziewczyny z IIIa: Natalia Cieślak i Weronika Stawiarska, które wspomagała pani Edyta Majecka–Loranty. Wielu uczniów przyłączyło się również do macareny i belgijki.

Ekopiknik to także sport. Pod czujnym okiem nauczycieli – Marzeny Grudzień, Aliny Pożogi, Andrzeja Starachowskiego i Mariusza Skrzypczyka odbyły się zawody w przeciąganiu liny – wygrali siłacze z IIId, zawody w robieniu kapek, w których zwyciężyła Weronika Zienkowska z IIc oraz towarzyski mecz piłki nożnej.

Było pysznie, wesoło i ekologicznie!!!

Zdjęcia (22)

{"register":{"columns":[]}}