W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

„Ekonomik” uczestniczy w Edukacyjnej Sieci Antysmogowej

05.10.2022

„Ekonomik” uczestniczy w Edukacyjnej Sieci Antysmogowej

W ramach projektu „Edukacyjna Sieć Antysmogowa dla Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej” realizowanego przez NASK Państwowy Instytut Badawczy i KPRM 1200 szkół z całej Polski, w tym Zespół Szkół nr 1, otrzymało bezpłatny zestaw urządzeń pomiarowych do monitorowania jakości powietrza (PM 2.5 oraz PM10), temperatury zewnętrznej, wilgotności oraz ciśnienia atmosferycznego wraz z tablicą LED. 

Dane zbierane przez czujniki będą na bieżąco przesyłane do centralnego serwera i uśredniane w 5-minutowych okresach pomiarowych. 

Na tablicy LED, która zlokalizowana jest na zewnętrznej ścianie budynku szkoły, od ul. Radwana, wyświetlana jest aktualna wartość stężenia pyłu PM 2,5. Dane będą także prezentowane na stronie esa.nask.pl.

Uczniowie ,,Ekonomika" będą uczestniczyć w zajęciach o smogu z wykorzystaniem cyfrowych materiałów, które będą udostępnione szkołom za pośrednictwem platformy e-learningowej eduESA. Na platformie nauczyciele znajdą scenariusze lekcji, materiały szkoleniowe i filmy. Otrzymają również zaproszenie na szkolenia i webinary, dzięki którym pogłębią swoją wiedzę na temat zanieczyszczenia powietrza i poznają zadania, które czekają na nich w czasie realizacji projektu.

Dzięki tym działaniom szkoła może przyłączyć się do działań zwiększających świadomość ekologiczną nie tylko młodzieży i nauczycieli, ale również środowiska lokalnego.

{"register":{"columns":[]}}