W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Samorządowcy uczcili Dzień Solidarności Ludzi Pracy

02.05.2022

Dzień Solidarności Ludzi Pracy

1 Maja na ostrowieckim Rynku odbyły się uroczystości z okazji Międzynarodowego Dni Solidarności Ludzi Pracy. W obchodach uczestniczyła delegacja powiatu ostrowieckiego w osobach członka zarządu Agnieszki Rogalińskiej oraz przewodniczącego Rady Powiatu Mariusza Pasternaka, którzy złożyli wiązankę na płycie pomnika.

Święto jest związane ze strajkiem robotników w Chicago w 1886 roku, którzy sprzeciwili się fatalnym warunkom pracy oraz niskim płacom. W Polsce wniosek o ustanowienie 1 Maja jako powszechne święto pracy z prawem do dnia wolnego, było omawiane przez Sejm Ustawodawczy w 1919 roku. Od 1950 roku jest świętem państwowym. Dziś jest Świętem Solidarności Ludzi Pracy, ich godnego wynagradzania, godnych warunków zatrudnienia i życia, a także zwróceniem uwagi na problemy współczesnego rynku pracy.

Zdjęcia (1)

{"register":{"columns":[]}}