W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Dzień Otwarty w Staszicu

22.05.2023

Dzień Otwarty w Staszicu

20 maja uczniowie wraz z nauczycielami Liceum Ogólnokształcącego Nr I im. Stanisława Staszica w Ostrowcu zaprosili do swojej szkoły młodzież z klas ósmych szkół podstawowych oraz ich rodziców. Każdy, kto odwiedził ostrowieckiego Staszica miał możliwość zwiedzania szkoły, porozmawiania z nauczycielami i uczniami, zapoznania się z bazą dydaktyczną i ofertą programową. Atrakcji nie brakowało!

W progach szkoły gości witała para królewska: król Karol III i królowa Camilla. W salach można było przyjrzeć się lekcjom: fizyki, matematyki, geografii, a na chemii „poczuć chemię do Staszka” robiąc ciekawe doświadczenia. Na biologii czekało na wszystkich prawdziwe serce! Quizy językowe, literackie i filmowe, prezentacje historyczne, degustacje potraw pochodzący z krajów, których języki są nauczane w liceum uatrakcyjniły sobotnie spotkanie.

Zwiedzający Staszica mieli okazję zobaczyć jak wiele pasji można rozwijać w liceum, sprawdzać się w licznych konkursach i olimpiadach, zdobywając na nich wysokie noty,  trenować na hali sportowej i odnosić sukcesy na różnych zawodach sportowych, szlifować języki obce, a potem wziąć udział w wyjazdach zagranicznych, grać na instrumentach, śpiewać, a w szkolnym wolontariacie pomagać potrzebującym i odkrywać, że dobro jest proste. Po prostu – w Staszicu zawsze wiele się dzieje! Każdy może stać się częścią tej fantastycznej społeczności i budować niepowtarzalną atmosferę liceum.

Zdjęcia (7)

{"register":{"columns":[]}}