W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Droga w Kowalkowicach z dofinansowaniem

27.03.2023

Droga w Kowalkowicach z dofinansowaniem

Z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2022 powiat ostrowiecki otrzymał dofinansowanie w wysokości ponad 4 milionów złotych na budowę drogi w Kowalkowicach w gminie Waśniów.

Zadanie obejmuje rozbudowę drogi na odcinku blisko 1 kilometra, od skrzyżowania z drogą wojewódzką Nr 751 do skrzyżowania z drogą gminną. Projekt zakłada wykonanie obustronnych poboczy, przebudowę skrzyżowania drogi powiatowej z drogą wojewódzką, budowę odwodnienia w postaci przydrożnych rowów, budowę i przebudowę przepustów pod koroną drogi, budowę kanału technologicznego, przebudowę i zabezpieczenie istniejącego uzbrojenia, budowę zjazdów do posesji oraz przepustów pod zjazdami. Szacowana wartość tego zadania to ponad 6,3 miliona złotych.

Jak podkreśliła starosta ostrowiecki Marzena Dębniak, pomyślność realizacji tej inwestycji będzie zależała od wartości uzyskanych w postępowaniu przetargowym. Jak widać w ostatnim czasie, wzrost cen na rynku budowlanym, spowodowany rosnącą inflacją, stawia samorządy pod przysłowiowym murem, bowiem często składane oferty znacznie przewyższają szacunkową wycenę zadań, co paraliżuje wykonanie inwestycji. Dzięki dobrej współpracy powiatu ostrowieckiego z samorządem gminy Waśniów do tej pory udało się przeprowadzić długo oczekiwane zadania – budowę dróg w Kraszkowie, Nosowie oraz remont odcinka w Piotrowie, a także zamontować bezpieczne przejścia dla pieszych.

Od początku przyjęliśmy zasadę partnerskiej współpracy z samorządami gmin, dotyczącej solidarnego pokrywania kosztów wkładu własnego. Dzięki temu na drogach powiatowych udało się przeprowadzić szereg inwestycji poprawiających bezpieczeństwo i komfort życia mieszkańców. Mam nadzieję, że pomimo rosnącej inflacji i wzrostu cen na rynku budowlanym uda nam się przeprowadzić tę inwestycję – mówiła starosta Marzena Dębniak.

Zdjęcia (2)

{"register":{"columns":[]}}