W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Dożynki Wojewódzkie tym razem w Tokarni

11.09.2023

Dożynki Wojewódzkie w Tokarni

W niedzielę, 10 września, w Parku Etnograficznym w Tokarni odbyły się 23. Świętokrzyskie Dożynki Wojewódzkie.

Parlamentarzyści, samorządowcy, rolnicy, sadownicy i mieszkańcy gmin z terenu całego województwa uczestniczyli w uroczystej Mszy Świętej, po której przeszli na scenę amfiteatru, gdzie rozpoczęła się część obrzędowa.

Powiat ostrowiecki reprezentował wieniec gminy Ostrowiec Świętokrzyski, który został ośpiewany przez Koło Gospodyń Wiejskich ze Szwarszowic, a pięknej asysty udzielili druhowie Ochotniczej Straży Pożarnej z Jędrzejowic w gminie Bodzechów.

Wraz z delegacją dożynkową w wydarzeniu uczestniczyli wicestarosta Andrzej Jabłoński oraz zastępca naczelnika Wydziału Rolnictwa, Środowiska i Gospodarki Nieruchomościami, Andrzej Potorski. Gminę Ostrowiec Świętokrzyski reprezentował wiceprezydent Krzysztof Kowalski. Samorządowcy w podziękowaniu za udział w Dożynkach Wojewódzkich, przekazali Kołu Gospodyń i druhom ochotnikom czeki finansowe ufundowane przez powiat ostrowiecki.

Tegorocznym zwycięzcą konkursu na najpiękniejszy wieniec, który zwykle towarzyszy obrzędowi dożynkowemu, został wieniec gminy Kielce.

Zdjęcia (9)

{"register":{"columns":[]}}