W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Dobro wraca ze zdwojoną siłą

23.03.2022

Ostrowiecki Sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy dokonał podsumowania środków zebranych na terenie naszego powiatu w ramach 30. Finału.

Przekazanie obrazu WOŚP

W sumie zebrano 170 680, 50 zł podczas kwesty ulicznej, 23 380,00 zł w e-skarbonkach oraz 31 573, 04 zł w aukcjach internetowych co daje 225 633, 54 zł. To największa kwota jaką do tej pory udało się zebrać podczas WOŚP. Wszystko to było możliwe dzięki wrażliwym i otwartym ludzkim sercom.

Tak jak w przypadku akwareli autorstwa Tadeusza Kandyby, prezentującej ostrowiecki Pałac Wielopolskich, która została przekazana przez powiat na licytację 30. Finału WOŚP, a pojechała do Białegostoku. Jej właściciele, Danuta i Krzysztof Katryńscy, najpierw wylicytowali akwarelę, a niedawno odebrali ją od starosty Marzeny Dębniak i wicestarosty Andrzeja Jabłońskiego.

Państwo Katryńscy włączają się aktywnie w ostrowieckie licytacje, wspierając WOŚP. W ubiegłym roku było to zdjęcie Ostrowieckiego Browaru Kultury, które K. Katryński odbierał od prezydenta Jarosława Górczyńskiego.

I to nie przypadek, że dla ostrowieckiej sztuki dr Krzysztof Katryński znajduje szczególne miejsce. Jest rodowitym ostrowczaninem i tu też sięgają jego rodzinne korzenie. I choć po studiach na Uniwersytecie w Białymstoku, które ukończył z tytułem doktora, założył swoją rodzinę na Podlasiu, to wciąż z ogromnym sentymentem powraca do Ostrowca Świętokrzyskiego. Na co dzień wraz z żoną Danutą prowadzą firmy działające w branży medycznej – laboratoryjnej i meblarskiej – współpracując z kontrahentami na całym świecie i odnosząc przy tym międzynarodowe sukcesy. Jednak drugą mocną stroną ich działalności jest działalność charytatywna. Od wielu lat pomagają fundacjom, stowarzyszeniom, szkołom, wspierając finansowo ich inicjatywy. Niedawno założyli Katryński Foundation, która wspiera młodych, utalentowanych sportowców. W czasie pandemii Covid 19 pomagali, wyposażając różne placówki w środki dezynfekcyjne , środki ochrony osobistej oraz w nowoczesne meble laboratoryjne i sprzęt. Wspierali także powstanie pierwszego na Ukrainie banku mleka kobiecego, działającego przy największym szpitalu położniczym w Kijowie. Po wybuchu wojny to tam również skierowali szerokie wsparcie z pomocą humanitarną dla dzieci, kobiet i kadry medycznej, która zdecydowała, że pomimo bombardowania, pozostanie na miejscu. W czerwcu Katryński Foundation planuje przeprowadzenie badań przesiewowych dla dzieci na Podlasiu. Lista placówek wspieranych przez Fundację jest bardzo długa. Jak mówią jej założyciele – chcą dzielić się swoim sukcesem z innymi, pomagając tym, którzy potrzebują wsparcia.

Dobro powraca i to ze zdwojoną siłą. Każdy przedsiębiorca, który ma taką możliwość, powinien wspierać tych, którzy tego potrzebują – przyznaje dr K. Katryński.

Podczas spotkania starosta Marzena Dębniak podziękowała Państwu Katryńskim za obecność i zaangażowanie.

Dziękuję Państwu Katryńskim za okazanie serca dla największej orkiestry świata i za zaangażowanie w życiu naszej wspólnoty samorządowej oraz jej wspieranie – mówiła starosta M. Dębniak.

Jak mówią D. i K. Katryńscy niewykluczone, że sentyment do Ostrowca Świętokrzyskiego zaowocuje innymi inicjatywami, a być może swoją przyszłość z ziemią ostrowiecką zwiążą ich synowie.

{"register":{"columns":[]}}