W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Dni Campus France po raz kolejny w Broniewskim

13.03.2023

Dni Campus France po raz kolejny w Broniewskim

Campus France to państwowa agencja działająca przy Ambasadzie Francji i Instytucie Francuskim w Polsce na rzecz promowania wśród uczniów nauki języka francuskiego i francuskiego szkolnictwa wyższego. Od roku 2018 roku Liceum Broniewskiego należy do sieci korespondentów Campus France, a w szkole działa Centrum Informacji Agencji.

W murach szkoły odbyło się, wpisujące się w ogólnopolską akcję Dni Campus France, spotkanie z jej koordynatorem Elizą Łuczyńską. W spotkaniu zorganizowanym przez dyrektora Roberta Wardę i nauczyciela języka francuskiego, Alicję Samot, uczestniczyła młodzież zainteresowana nauką francuskiego i studiami w tym kraju.

Prezentacja przygotowana przez Elizę Łuczyńską dotyczyła perspektyw jakie czekają na osoby uczące się języka francuskiego i budowania ścieżki kariery zawodowej z tym językiem. Uczniowie mogli dowiedzieć się dlaczego warto wybrać Francję jako miejsce swoich studiów, jakie typy uczelni tam funkcjonują i z jakich programów stypendialnych mogą skorzystać. Również w Polsce, na blisko70 kierunkach, istnieje obecnie możliwość studiowania po francusku i zdobycia podwójnych polsko-francuskich dyplomów dwóch prestiżowych uczelni. Prezentacja, w której wzięło udział ponad sześćdziesiąt osób spotkała się z dużym zainteresowaniem, a część uczestniczących w niej uczniów już planuje związać swoją przyszłość z językiem francuskim.

Zdjęcia (3)

{"register":{"columns":[]}}