W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

„Czujka na straży Twojego bezpieczeństwa”

„Czujka na straży Twojego bezpieczeństwa”, to ogólnopolska kampania edukacyjno-informacyjna Państwowej Straży Pożarnej związana z zagrożeniami sezonu grzewczego. Kampania jest zorientowana na uświadomienie społeczeństwu zagrożeń związanych z możliwością powstania pożarów w mieszkaniach lub domach jednorodzinnych oraz zatruciem tlenkiem węgla. W okresie jesienno-zimowym (w sezonie grzewczym), w naszym kraju w mieszkaniach i domach jednorodzinnych wzrasta ryzyko powstania pożarów. Najczęściej dochodzi do powstania pożarów w wyniku wad albo niewłaściwej eksploatacji urządzeń grzewczych, elektrycznych i gazowych. W tym samym okresie odnotowywany jest także wzrost liczby śmiertelnych zatruć tlenkiem węgla, który nazywany jest potocznie CZADEM - cichym zabójcą. Jest on niewidoczny oraz nie ma smaku ani zapachu. Według statystyk PSP, każdego roku dochodzi do ponad 150 000 pożarów, co piąty z nich powstaje w naszych domach. Mówiąc o pożarach nie można zapomnieć o osobach, które zginęły w ich wyniku (mówimy tu o pożarze jako wysokiej temperaturze ale również o dymie i toksycznych produktach spalania). Osiem na dziesięć ofiar pożarów ginie w domu czyli w miejscu, w którym co do zasady czujemy się najbezpieczniej.

Na stronie Komendy Głównej Państwowej Straży Pożarnej pod adresem https://www.gov.pl/web/kgpsp/czujka-na-strazy-twojego-bezpieczenstwa-sezon-grzewczy-2022-2023  umieszczono artykuły na temat prowadzonej akcji. Znajdują się tam wszystkie informacje dot. powyższej kampanii. W razie jakichkolwiek pytań i wątpliwości Komenda Powiatowa Straży Pożarnej w Ostrowcu Św. bardzo chętnie nawiąże współpracę. Z góry dziękujemy za pomoc w propagowaniu kampanii.

 

 

{"register":{"columns":[]}}