W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

CKZiU współorganizatorem Forum Współpracy Zawodowej

03.06.2022

W Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Ostrowcu Świętokrzyskim odbyło się Forum Współpracy Zawodowej.

CKZiU współorganizatorem Forum Współpracy Zawodowej

Wydarzenie zorganizowano w ramach projektu „Nowe kwalifikacje uczniów i nauczycieli CKZiU w Ostrowcu Świętokrzyskim”, a wzięli w nim udział przedstawiciele lokalnych firm, dyrektor szkoły, uczniowie technikum oraz reprezentujący starostę Marzenę Dębniak, Antoni Maciejko, zastępca naczelnika Wydziału Edukacji, Zdrowia i Spraw Społecznych.

Ideą spotkania była promocja kształcenia zawodowego i współpraca szkół zawodowych z otoczeniem społeczno-gospodarczym. W programie znalazło się spotkanie z gośćmi z branży: motoryzacyjnej, budowlanej, fryzjerskiej oraz prezentacja lokalnych firm chętnych przyjąć  40 uczestników projektu na wakacyjne staże i praktyki zawodowe. Zwieńczeniem Forum było oficjalne otwarcie pracowni mechaniczno-elektronicznej w CKZiU, w której kształcić się będą uczniowie o profilu technik pojazdów samochodowych.

Partnerami projektu byli Specjalna Strefa Ekonomiczna „Starachowice” S.A. oraz Centrum Kształcenia  Zawodowego i Ustawicznego w Ostrowcu Świętokrzyskim.

Zdjęcia (5)

{"register":{"columns":[]}}