W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Charytatywny bieg w spódnicach

14.03.2022

Piękna, wiosenna pogoda spowodowała, że charytatywny bieg w spódnicy pn. „Ło-Men-Run” zgromadził w Ośrodku Wypoczynkowym na Gutwinie ogromną liczbę uczestników. Dla chorej na nowotwór mieszkanki gminy Waśniów biegały zarówno kobiety, dzieci, ale także mężczyźni.

,,Ło-Men-Run"

Biegi i marsze nordic walking odbyły się na dystansach 1 kilometra i 5 kilometrów. Warunkiem uczestnictwa było założenie spódnicy.

Wydarzenie, poza zbieraniem funduszy na leczenie młodej mamy, miało na celu uczczenie Dnia Kobiet, ale przede wszystkim zwrócenie uwagi na problem nowotworów wśród kobiet. Stąd też w akcję chętnie włączyło się wiele organizacji pozarządowych, wśród których były ostrowieckie Amazonki zachęcające panie do badań i uczące samokontroli piersi.

Akcję patronatem objęła starosta ostrowiecki Marzena Dębniak, a w wydarzeniu aktywnie uczestniczyli radni powiatowi, Agnieszka Rogalińska, Robert Rogala i Dariusz Czupryński.

Zawsze kiedy tylko mogę, staram się uczestniczyć w wydarzeniach charytatywnych. Wiem jak bardzo potrzebne jest takie wsparcie, zwłaszcza pokazanie osobie chorej, że nie jest sama w tej trudnej walce – mówiła starosta M. Dębniak.

Podczas biegów udało się zebrać prawie 9 tysięcy złotych, które zostanie przekazane dla Roksany Niedbały. Sama Roksana pojawiła się w niedzielę na Gutwinie, aby podziękować wszystkim za zaangażowanie i pomoc, która daje jej siłę do walki z chorobą.

Zdjęcia (8)

{"register":{"columns":[]}}