W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Certyfikaty językowe w szkołach średnich

23.01.2023

Certyfikaty językowe w szkołach średnich

190 uczniów szkół ponadpodstawowych wzięło udział w pierwszym etapie konkursu certyfikowanego, potwierdzającego biegłość języka angielskiego na poziomie C1 Advanced Cambridge English, którego organizatorem jest II Liceum Ogólnokształcące im. J. Chreptowicza, zaś jego koordynatorem dyrektor szkoły Małgorzata Górecka-Smolińska.

Proponujemy Certyfikat C1 Advanced, dlatego też wprowadzamy dwa etapy konkursu dla klas III-IV liceum i IV technikum. 12 stycznia br. uczniowie pisali pierwszy etap konkursu. Obecnie trwa sprawdzanie prac. 23 lutego br. ci uczniowie, którzy w I etapie zdobędą największą liczbę punktów, wezmą udział w II etapie o wyższym stopniu trudności. Z tej grupy wyłonimy najlepszych – minimum 20, maksimum 30 osób, które uzyskają Certyfikaty Cambridge English, honorowane na całym świecie i bez terminu ważności – wyjaśniała dyrektor Małgorzata Górecka-Smolińska.

Jak zaznaczyła starosta ostrowiecki, Marzena Dębniak udział młodzieży w konkursie jest bezpłatny, wszystkie koszty pokrywa budżet powiatu ostrowieckiego. W tym roku także uczniowie II LO mogą korzystać z nowej, doskonale wyposażonej pracowni lingwistycznej, umożliwiającej wprowadzenie innowacyjnych metod nauczania.

Pracownia jest po kompleksowym remoncie, z nowoczesnym wyposażeniem. Każdego roku staramy się przeznaczać określone środki z budżetu na remonty i doposażenie pracowni szkolnych, tak aby młodzi ludzie mogli korzystać z innowacyjnych form nauczania. Będziemy sukcesywnie dążyć do tego, aby takie pracownie znajdowały się w każdej szkole powiatowej. W tym roku kontynuujemy także dofinansowanie do Programu Cybermil, który trzy lata temu został wprowadzony do II Liceum jako program pilotażowy. Cyberklasa cieszy się dużym zainteresowaniem, stąd również środki powiatowe na dofinansowanie, aby uczniowie mieli szansę zdobycia wysokich kompetencji i umiejętności – mówiła starosta Marzena Dębniak.

Jak dodaje Mariusz Łata, naczelnik Wydziału Edukacji, Zdrowia i Spraw Społecznych, Certyfikaty są honorowane na renomowanych uczelniach, jak również u pracodawców, a ich zdobycie to otworzenie drogi w przyszłość dla młodych ludzi.

Jest to bardzo istotne dla kontynuacji nauki na wyższych uczelniach, jak i na rynku pracy, bowiem często młodzi studenci podejmą już zatrudnienie, stąd też bardzo dziękuję dyrektor M. Góreckiej-Smolińskiej za tę inicjatywę, która otwiera młodzieży drogę w lepszą przyszłość – mówił naczelnik Mariusz Łata.

Konkurs jest jednym z wydarzeń wpisujących się w jubileuszowe obchody 110-lecia liceum. Przez cały rok zaplanowano szereg inicjatyw, upamiętniających ten wyjątkowy czas, w które włączają się kadra nauczycielska, młodzież szkolna oraz Towarzystwo Absolwentów i przyjaciół Chreptowicza.

Zdjęcia (2)

{"register":{"columns":[]}}