W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Budowa stadionu coraz bliżej

13.03.2023

Stadion

Minął termin składania ofert w ogłoszonym przez powiat ostrowiecki przetargu na rozbudowę Powiatowego Stadionu Międzyszkolnego przy ul. Żeromskiego.

Przedmiotowa inwestycja będzie polegała na rozbiórce istniejących elementów zagospodarowania terenu, budowie stadionu o nawierzchni poliuretanowej z bieżnią 6-torową oraz poszerzeniem na prostej startowej do 8 torów, skoczni do skoku wzwyż, skoku o tyczce i skoku w dal oraz miejsca na pchnięcia kulą. Wewnątrz areny lekkoatletycznej zostanie wykonane boisko sportowe o nawierzchni z trawy sztucznej. W zakresie prac ujęto także trybuny na 280 miejsc siedzących wraz z zapleczem sanitarnym i magazynem sprzętu sportowego, budowę nowych parkingów i ogrodzeń, przebudowę istniejących dróg, chodników i zjazdu w ulicę Żeromskiego, a także rozbudowę i przebudowę istniejącej infrastruktury technicznej. Powiat ostrowiecki na ten cel pozyskał ponad 16 milionów złotych z Programu ,,Polski Ład".

Jak przyznaje starosta ostrowiecki Marzena Dębniak, obecna sytuacja na rynku budowlanym dotycząca wzrostu cen usług i materiałów wymusiła na zarządzie powiatu konieczność zrezygnowania z części elementów, które zawierał pierwotny projekt budowy stadionu.

Wartość zadania oszacowaliśmy wstępnie na 18 milionów złotych. Jednak wartości z poprzednich przetargów znacznie przewyższały tę kwotę. W podobnej sytuacji znalazły się także inne samorządy, które uzyskały dofinansowanie w ramach Programu Inwestycji Strategicznych ,,Polskiego Ładu". Jednak nie zrezygnowaliśmy z realizacji tego zadania. Wprowadzona zmiana rządowa pozwoliła nam na rezygnację z kilku elementów pierwotnego zakresu prac, przy utrzymaniu pozyskanego dofinansowania. Na te elementy, które nie będą realizowane, będziemy szukać dofinansowania w innych programach - przyznaje starosta Marzena Dębniak.

Członek zarządu powiatu Łukasz Dybiec podkreśla, że budowa stadionu była inwestycją odkładaną przez lata przez poprzednie zarządy z powodu braku środków na tę inwestycję, a jest to ważna inwestycja, umożliwiająca dzieciom i młodzieży powiatu ostrowieckiego rozwijanie sportowych pasji i talentów.

W wyznaczonym terminie przetargu wpłynęło jedna oferta Przedsiębiorstwa Wielobranżowego GRETA SPORT z siedzibą w Dąbrowie Górniczej na kwotę 18 milionów złotych. Przez kolejne trzy tygodnie będzie prowadzona weryfikacja złożonej oferty w zakresie zgodności ze specyfikacją warunków zamówienia. Ostateczną decyzję dotyczącą przyjęcia oferty podejmie zarząd powiatu. Na realizację robót budowlanych wykonawca będzie miał 14 miesięcy od dnia podpisania umowy.

{"register":{"columns":[]}}