W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Blisko 4 miliony dla szpitala

02.03.2022

Jak poinformowała Starosta Marzena Dębniak szpital ostrowiecki otrzymał prawie 4 miliony złotych na zakup tomografu komputerowego oraz uruchomienie rehabilitacji pocovidowej dla pacjentów. To odpowiedź wojewody świętokrzyskiego na złożony wniosek.

Konferencja prasowa dot. tomografu

-Szpital jest naszym priorytetem. Staramy się, aby pacjenci powiatu ostrowieckiego mieli dostęp do najnowszej jakości usług. Na złożony wniosek dotyczący zakupu tomografu oraz remontu fizjoterapii, a także uruchomienia rehabilitacji pocovidowej otrzymaliśmy wsparcie 3,5 miliona złotych oraz 450 tysięcy na remont. Są to duże środki, bo prawie 4 miliony złotych. Dziękują Panu posłowi Andrzejowi Kryjowi, który wspierał nasze wnioski oraz wojewodzie Zbigniewowi Koniuszowi za pozytywne ich zaopiniowanie. Są to środki rządowe, które zostaną bardzo dobrze wykorzystane – mówiła podczas konferencji Starosta Marzena Dębniak.

       Jak przyznał dyrektor ostrowieckiego szpitala, obecny tomograf jest eksploatowany już od dziesięciu lat. W ostatnim czasie konieczna była jego naprawa, a usunięcie awarii  kosztowało kilkadziesiąt tysięcy złotych.

-Przyłączam się do podziękowań dla pana posła i pana wojewody. Udzielamy do stu tysięcy porad w ciągu roku pacjentom na Szpitalnym Oddziale Ratunkowym. Trzynaście tysięcy pacjentów trafia do Nocnej i Świątecznej Opieki Lekarskiej, przeszło 20 tysięcy pacjentów trafia do nas na oddziały szpitalne, przez co tomograf jest mocno eksploatowany. Jako jedyny szpital w tym trudnym okresie covidowym nie wyłączyliśmy żadnego z oddziałów. Staliśmy cały czas na straży zdrowia pacjentów powiatu ostrowieckiego, a także powiatów ościennych, gdyż zaopatrywaliśmy pacjentów z powiatu opatowskiego, lipskiego i starachowickiego. Cieszymy się i liczymy na to, że szybko uda się przeprowadzić procedury przetargowe i zastąpić obecny tomograf, nowym urządzeniem – mówił dyrektor Tomasz Kopiec.

                  Zakres prac dotyczący zadań związanych z uruchomieniem rehabilitacji pocovidowej, będzie obejmował dostosowanie i przebudowę korytarza łączącego część główną szpitala z częścią łącznika. Obecnie trwają prace nad koncepcją techniczną.

Zdjęcia (1)

{"register":{"columns":[]}}