W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

,,Bieg Fair Play" w Szkole Mistrzostwa Sportowego

15.09.2022

,,Bieg Fair Play" w Szkole Mistrzostwa Sportowego

Uczniowie i kadra pedagogiczna ostrowieckiej Szkoły Mistrzostwa Sportowego wzięła udział w symbolicznym „Biegu Fair Play”, którego celem jest promocja postawy fair play i wartości etycznych w sporcie i w życiu.

Ten dzień jest ważny, ponieważ staramy się uczynić świat miejscem lepszym do życia i dorastania poprzez przykład uczciwej gry w sporcie” – powiedział Jeno Kamüti, Prezydent Międzynarodowego Komitetu Fair Play.

Światowy Dzień Fair Play ustanowiony w 2020 roku przez cztery organizacje, w tym Międzynarodowy Komitet Fair Play (CIFP) i Europejskie Stowarzyszenie Fair Play, obchodzimy 7 września. W Polsce do organizacji obchodów tego wyjątkowego święta włączyły się Polski Komitet Olimpijski i Klub Fair Play PKOl. W tym roku udział w akcji wzięło około 800 szkół z całej Polski, w tym także Zespół Szkół Ogólnokształcących Mistrzostwa Sportowego.

Zdjęcia (5)

{"register":{"columns":[]}}