W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Będzie remont stołówki w Szkole Mistrzostwa Sportowego

28.06.2022

Będzie remont stołówki w Szkole Mistrzostwa Sportowego

Wicestarosta Andrzej Jabłoński oraz członek zarządu powiatu Agnieszka Rogalińska w Urzędzie Wojewódzkim w Kielcach podpisali umowę na dofinansowanie do remontu kuchni i stołówki w Zespole Szkół Ogólnokształcących Mistrzostwa Sportowego.

Obecnie obiekty, z którego korzystają uczniowie, lata świetności dawno mają już za sobą. W lutym br. Starosta ostrowiecki  Marzena Dębniak podczas wizyty w szkole, odwiedziła pomieszczenia kuchni i stołówki. Nikt nie miał wątpliwości, że wymaga ona pilnego remontu i dostosowania do obecnych standardów. Wysłużone urządzenia wymagają wymiany.

Placówka wcześniej trzykrotnie składała wnioski o dofinansowanie w ramach ministerialnego Programu ,,Posiłek w szkole i w domu”, jednak nie udało się uzyskać dofinansowania do zadania.

W tym roku wniosek znalazł się na liście z dofinansowaniem i remont kuchni oraz szkolnej stołówki szacowany na 80 tysięcy złotych otrzyma dotacje w wysokości 64 tysięcy, pozostała kwota będzie pochodzić z budżetu powiatu. Jak zaznacza starosta Marzena Dębniak, remont ruszy w wakacje. Kuchnia i stołówka przejdą kompleksową modernizację, między innymi zostaną wymienione taborety gazowe, zostanie zamontowany piec konwekcyjno-parowy umożliwiający przygotowywanie pełnowartościowych posiłków oraz inne instalacje kuchenne. Przeorganizowana zostanie stołówka, która będzie posiadać witrynę sałatkową, tak by uczniowie samodzielnie mogli dobierać sobie zestawy surówkowe. Kompleksowemu remontowi zostanie poddany cały obiekt.

Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z harmonogramem, w nowym roku szkolnym uczniowie będą korzystać z dobrych posiłków przyrządzonych w nowej kuchni i wyremontowanej stołówki.

Zdjęcia (1)

{"register":{"columns":[]}}