W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Artystyczno-literacki sukces uczennicy THM-u

13.06.2022

Artystyczno-literacki sukces uczennicy THM-u

Zespół Szkół nr 3 w Ostrowcu Świętokrzyskim, czyli popularny THM, może pochwalić się swoją wszechstronnie uzdolnioną młodzieżą. Wśród nich jest Aleksandra Kowal, tegoroczna maturzystka klasy informatycznej i trzykrotna stypendystka Świętokrzyskiego programu stypendialnego dla uczniów szkół zawodowych, która pod opieką polonistki Jolanty Grochulskiej, rozwijała swój artystyczno-literacki talent. W kwietniowej VIII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego „W kręgu poezji i prozy lagrowej więźniarek KL Ravensbrück”, objętego honorowym patronatem Małżonki Prezydenta RP Agaty Kornhauser-Dudy, doszła do finału i w nagrodę uczestniczyła w czterodniowej wycieczce do Berlina i Ravensbrück. Podstawę do ogłoszenia konkursu stanowiła Uchwała Senatu Rzeczypospolitej Polskiej z 30 marca 2011 r. w sprawie ustanowienia kwietnia miesiącem pamięci o ofiarach niemieckiego nazistowskiego Obozu Koncentracyjnego KL Ravensbrück.

Podczas Wielkiej Gali Finałowej, w kwietniu tego roku, gośćmi specjalnymi były więźniarki KL Ravensbrück, m.in. dr Wanda Półtawska, która w tym roku obchodzi swoje 101 urodziny. Teraz, w ostatnich kawałkach życia służę jednej jedynej sprawie – pamięci narodowej. Ponieważ wszystko wam mogą zabrać, ale tego, kim jesteście – nie - mówiła podczas spotkania z uczestnikami konkursu.

6 czerwca 2022 r. finaliści i laureaci VIII edycji ogólnopolskiego konkursu recytatorskiego wraz swoimi opiekunami-nauczycielami otrzymali zaproszenie od Pierwszej Damy- Agaty Kornhauser-Dudy do Pałacu Prezydenckiego w Warszawie. Podczas spotkania rozmawiano o motywacjach młodych ludzi do wzięcia udziału w konkursie, o przygotowaniach i przebiegu wydarzenia, o codziennym dniu życia w Pałacu, a nawet o jego drobnych tajemnicach. Recytatorzy mieli też okazję do zaprezentowania swoich wybranych utworów, dzięki którym dostali się do finału.

Ponadto, wszyscy uczestnicy w towarzystwie Pani Prezydentowej zjedli razem obiad, zwiedzili z przewodnikami Pałac, a na koniec otrzymali z Kancelarii Prezydenta RP miłe upominki.

Zdjęcia (3)

{"register":{"columns":[]}}